Humane Ai Pin bën debutimin e saj në pistën e Javës së Modës në Paris - Business Magazine Albania

Humane Ai Pin bën debutimin e saj në pistën e Javës së Modës në Paris

Humane Ai Pin bën debutimin e saj në pistën e Javës së Modës në Paris

Është Java e Modës në Paris dhe Humane ishte emri më i fundit i teknologjisë i projektuesit Coperni që u përfshi. Ai Pin i Humane – një pajisje që deri më tani e kemi parë vetëm në siluetë në faqen e internetit të kompanisë ose duke parë nga xhepi i gjoksit të bashkëthemeluesit të Humane, Imran Chaudhri në një demonstrim të TED në fillim të këtij viti – u fiksua në rrobat e modeleve të shumta Coperni gjatë prezantimit të saj. Dhe është një gjë katrore me kënd të rrumbullakosur që më bën të mendoj pak për një komunikues të stilit TNG: Star Trek.

Vitrina e Coperni nuk u përgjigjet pyetjeve tona të shumta në lidhje me pajisjen pasi askush nuk duket se e ka përdorur atë në pistë me aq sa mund të kuptojmë, por të paktën ne e dimë në thelb se si do të duket tani. Ne ende nuk e kemi idenë e vërtetë se sa i pavarur është, nëse mbështet aplikacione të palëve të treta ose si ndërveproni me të në përgjithësi. Këto pyetje do të jenë të rëndësishme, veçanërisht me konkurrencën e mundshme gjatë rrugës nga ish-kolegu i Apple i Chaudhri, Jony Ive dhe OpenAI.

Gjithsesi, këtu janë disa foto dhe video të tjera nga vitrina, duke filluar me një video të ngushtë të Naomi Campbell-it të veshur me të, nga llogaria TikTok e Vogue:

@voguemagazine

Blink and you may have missed the one and only #Naomi opening Coperni’s spring 2024 runway during ParisFashionWeek.

♬ original sound – Vogue

 

the verge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0