Hapet NEW YORKER, dyqani i veshjeve të modës për të rinj » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 07/02/2019

Hapet NEW YORKER, dyqani i veshjeve të modës për të rinj

Share
nga Admin
Shk 07, 2019
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

NEW YORKER mbërrin në Shqipëri! Është hapur këtë të enjte në Tiranë në Qendrën Tregtare QTU dyqani më i ri. I përshtatur për adoleshentë dhe të rritur, femra e meshkuj, dyqani shumëngjyrësh dhe me stile për okazione të ndryshme, mirëpriti vizitorët dhe klientët e parë.


Në rreth 1000 m² hapësirë për shitje, ikona e modës ofron një gamë të gjerë të tendencave më të fundit të modës. Veshjet e markave të ndryshme janë zgjidhje optimale për të rinj me një raport shumë të mirë cilësi-çmim. Me seli në Braunschweig të Gjermanisë, NEW YORKER është një lojtar i suksesshëm në biznesin e modës me mbi 1,000 dyqane në 42 shtete. Për 40 vjet, kompania është bërë një ndër markat më të mëdha të modës në botë.


Ajo punëson mbi 18,000 persona. NEW YORKER është sinonim i modës, e cila e rizbulon veten çdo ditë. Me stilin e lirë ose pamje elegante për raste festash, çdokush gjen veshjen e duhur për t‘u dukur në mënyrë të përkryer me një çmim të mirë. Duke i qëndruar besnik motos “Vishu për momentin”, ju gjithmonë do të gjeni trendet më të fundit dhe modën më të re.

Përshtypja e blerësve të parë të këtyre veshjeve është: veshjet të bukura, cilësore dhe me ccmim të arësyeshëm, pikërisht ajo që i duhet një familje me fëmijë në shkollë dhe prindër të rinj.

Çdo moment është unik, siç është edhe çdo veshje. Prandaj gama e produkteve të NEW YORKER përbëhet nga markat e veta: FSBN, FB SISTER (veshje sportive dhe veshje stili i rrugës), AMISU dhe SMOG (veshje të përditshme dhe për mbrëmje), CENSORED (të brendshme dhe bikini) dhe një gamë të gjerë AKSESORËSH.