Grupi Balfin, Bankers dhe Salillari dhurojnë mbi 3 milionë euro së bashku


Numri i sipërmarrjeve që po përfshihet me mbështetje të konsiderueshme në rekuperimin e dëmeve të tërmetit, po shtohet. Presidenti i Grupit Balfin, Z. Samir Mane dhuroi 1.2 milionë euro për të dëmtuarit.

Kompania e ndërtimit Salillari dhe ajo e nxjerrjes së naftës Bankers dhuruan po ashtu 1 milion euro dhe 1 milion dollarë.

Më parë edhe sipërmarrësi Behxhet Pacolli dhuroi 1 milion euro dhe sipërmarrësi Shefqet Kastrati 1.5 milionë euro.

Në njoftimin e Grupit Balfin bëhet e ditur se ndihmat do të vijojnë çdo ditë. Sipas përfaqësuesve të grupit, kompanitë e Grupit Balfin, si SPAR AlbaniaNeptun AlbaniaJumbo Albania, etj, jo vetëm të Shqipërisë, por edhe të Kosovës, Maqedonisë, Bosnjes, e kështu me radhë, që në ditën e parë, u kanë qendruar pranë banorëve të pastrehë, duke u ardhur në ndihmë me mjetet e nevojshme dhe bazën ushqimore.

Kjo mbështetje u bashkohet mbështetjes së mijëra banorëve dhe dhjetëra organizatave që po operojnë në terren me shpërndarje ushqimesh e bazë materiale.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale