Greenposta vlerësohet si Biznesi Social i Vitit nga Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare - Business Magazine Albania

Greenposta vlerësohet si Biznesi Social i Vitit nga Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare

Green posta

Greenposta vlerësohet “Biznesi Social i Vitit” nga Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare.

Themeluesi i sipërmarrjes së postës ekologjike, me biçikleta, Sadi Lika ka ndarë këtë vlerësim me miqtë e tij. Çmimi vjen nga konkursi “Bright Minds Albania 2021”

“Falë mbështetjes së vyer të qindra bizneseve online, miqve tanë, bashkëpunëtorëve dhe ekipit tonë të mrekullueshëm greenposta është kthyer në sipërmarrjen, ku me të vërtetë #postojmëlumturi”, thotë Sadi Lika, sipërarrës.

Sipërmarrja e Sadi Likës në mënyrë të vazhdueshme ka rënë në sy në konkurse. LikSad e-Bike, një aktivitet i themeluar nga Sadi Lika, i cili parashikonte ofromin me qera të biçikletave elektrike, ekologjike, shoqëruar me guidë turistike digjitale ka qenë fitues në Betapitch Tirana 2019.

Lexo: “Mendje Artët 2021” – “Gazeta Diaspora Shqiptare” merr çmimin “Media e Vitit”

Gjithçka nisi kur ai përdori vetë një biçikletë elektrike dhe vendosi që këtë mundësi t’ua jepte dhe të tjerëve me aktivitetin e tij.

Me një grant të marrë nga IDEA në Korrik të vitit 2019 ai nisi sipërmarrjen e tij.

Në vizionin e tij të së ardhmes janë makinat elektrike.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0