Google zbulon fotot e para të Pixel 4


Google ka zbuluar imazhet e smartfonit të ri Pixel 4 në Twitter.

Në postim përfshihen dy foto të telefonit të ri, i pajisur me një kamera katrore të ngritur në pjesën e pasme të paisjes, ndryshimi më i dukshëm krahasuar me modelet e mëparshme.

Postimi nga Google aludon se ka patur shumë interes për këtë paisje e cila ka një potencial të madh.

Telefonat Pixel janë kritikuar kryesisht për kamerat e tyre. 3 modelet e para kanë patur vetëm një kamera në pjesën e pasme, ndërkohë që Apple, Samsung, Huawei dhe shumë smartfonë kanë kaluar në dy deri në katër kamera. Google duket se ka filluar ta ndjek këtë trend me Pixel 4.

Telefonat Google Pixel janë sporti i parë i Google me versionet e reja të Androidit.

Data e lançimit ende nuk është bërë publike nga Google.

/CNN

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale