Galaxy Wide, telefoni më i lirë nga Samsung


Samsung do të sjell një telefon të lirë në tregun koreano-jugor. Në vend të prezantimit të Galaxy J5 dhe J7 gjatë këtij viti në Evropë, kompania ka vendosur të lançojë edhe Galaxy Wide në Korenë Jugore, shkruan Digitaltrends.

Megjithatë, duket se pajisja e re nuk do të sjell shumë risi pasi që thuhet se do të jetë shumë e ngjashme me Galaxy On7.

Galaxy Wide pritet të ketë çmim të volitshëm. Wide do të lansohet në treg me vlerën fillestare prej 276 dollarëve.

Pajisja do të ketë ekran prej 5.5” me rezolucion prej 1280 x 720 piksel. Procesori në Wide do të jetë Snapdragon 410 me kapacitet prej 1.2 GHz. RAM memoria e pajisjes do të ketë 2GB ndërkohë që hapësira e brendshme vjen me 16 GB kapacitet.

Përmes mikro kartelës, hapësira e brendshme mund të rritet deri në 128 GB.

 

/ Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale