Galaxy S7 do të prezantohet më 21 Shkurt


Një muaj më parë u përfol se Samsung do të prezantonte Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge më 20 shkurt, vetëm një ditë para Kongresin Botëror Mobile 2016, i cili do të mbahet në Barcelonë. Rrjedhje fundit nga një burim me një histori të besuar, tregojn se Samsung në fakt, do të prezantoj Galaxyn e rradhës më 21 Shkurt, 2016.

Next galaxy

Disa screenshots, ku paraqesin datën 21 Shkurt 2016, kanë qenë gjithashtu pjesë e kësaj rrjedhje duke saktësuar më tepër vërtetësinë e këtij informacioni. Sipas raporteve të mëparshme TechSot.al sugjeron se Samsung mund të lançojë pajsijet e tij së pari në Shtetet e Bashkuara dhe në Evropë më 11 mars, 2016. Duhet të ju kujtojmë që këto nuk janë ftesa zyrtare, por duken si zyrtare që do të thotë se Samsung po planifikon t’i dërgoj ato së shpejti.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve./

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale