Galaxy note 8.0, nje epoke e re e trasportueshmerise dhe produktivitetit te perditshem - Business Magazine Albania

Galaxy note 8.0, nje epoke e re e trasportueshmerise dhe produktivitetit te perditshem


Samsung Electronics Co, shpk, nje udheheqes global ne median dixhitale dhe ne teknologjite dixhitale te konvergjences, njoftoi sot prezantimin e tabletes 8 inc, GALAXY NOTE 8.0 e cila do te shenoj nje epoke te re te teknologjise inteligjente NOTE, me qellim ri-ndezjen dhe permiresimin e tabletave te mesme Samsung, kategori e themeluar ne vitin 2010.
 
GALAXY NOTE 8.0 ka fuqine dhe teknologjine e perparuar te zhvilloj pervojen e tabletave dhe te garantoj arritjen e niveleve te larta dhe efikase te kryerjes se shume proceseve ne te njejten kohe, ndersa perfiton prej funksionalitetit te shkelqyer te thirrjeve zanore, duke ofruar performance te pakrahasueshme multimedia nepermjet ekranit kompakt. Per me teper, nje stilolaps inteligjent S  bashkon risine dhe lehtesine e perdorimit tradicional te stilolapsit ne leter, duke krijuar nje pervoje te sofistikuar celulare qe do te permiresoj jeten ne levizje.
 
“Prezantimi I Tab-it te pare Samsung Galaxy me ekran 7 inc ne 2010, nisi nje kapitull te ri ne industrine e telefonise se levizshme. Tani pothuajse tre vjet me vone, Samsung vijon te zhvilloj sektorin qe ploteson kerkesat e jetes moderne “- u shpreh JK Shin, Presidenti i IT & Sektorit te Komunikimit te Levizshem ne Samsung Electronics.
 
“GALAXY NOTE 8.0 sjell freski ne kategorine e produkteve te ngjashme meqenese ofron nje bashkim te persosur te transportueshmerise dhe produktivitetit te perditshem – rezultati eshte nje pajisje inovative e cila arrin te mbahet ne xhep dhe pasuron jeten tone te perditshme, qofte ne pune apo argetim,”- shtoi Shin .
 
Ne thelbin e risise GALAXY NOTE 8.0 jane funksione te dobishme, duke perfshire opsionet multi-dritare qe sherbejne per te ndare ekranin portativ 8 inc dhe lejojne qasje optimale per nje numer te aplikacioneve; nje brez i ri i stilolapsave inteligjente S Pen Samsung me perdorshmeri te avancuar; qasje ne nje suite te template-eve S NOTE dhe mjete qe ju lejojne te krijoni, modifikoni, menaxhoni dhe gruponi dokumente te perditshme; teknologjia “mode leximi” per te shijuar librat elektronik me rezolucion optimal, video dhe telefonata zanore. Pervec kesaj, nje suite me permbajtje te reja dhe sherbime te para-ngarkuara per perdoruesit pa asnje kosto shtese, perfshihet per here te pare ne Samsung Galaxy NOTE, duke paraqitur risite Flipboard dhe Awesome Note.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0