Fotoja e shpresës/ Foshnja i heq maskën mjekut - Business Magazine Albania

Fotoja e shpresës/ Foshnja i heq maskën mjekut

2020 ka qenë në fakt shumë i ndryshëm nga sa shumëkush do të mund ta kishte imagjinuar, dhe kjo për shkak të pandemisë, që e zhyti botën në një seri kufizimesh dhe izolimesh. Për shkak të pandemisë, mbajtja e maskës dhe dezinfektimi i duarve është bërë një normalitet i ri. Ndaj, fotoja e foshnjës që tenton ti heqë maskën doktorit, në mënyrë të natyrshme ndez optimizëm tek kushdo që e sheh.

Fëmija ka kapur doktor Samer Cheaib, prej maske dhe e ka tërhequr fortë duke u munduar që t’ia heqë. Ngjarja ka ndodhur në Emiratet e Bashkuara Arabe. Fotoja ka bërë xhiron e botës shumë shpejt dhe është përshkruar nga shumë kush si Fotoja e Shpresës. “Të gjithë urojmë që kjo të mund të jetë një shenjë e fatit se shumë shpejt do ti heqim maskat”, ka shkruar gjinekologu nga Dubai në rrjetin social.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0