Fotografia e një veze është tani postimi më i pëlqyer në Instagram

Fotografia e një veze është tani postimi më i pëlqyer në Instagram


Lajmi i ditës!!!

Me 18.1 milionë pëlqime, Kylie Jenner ka postimin më të pëlqyer në Instagram.

Ky postim është një foto e vajzës së porsalindur të Jenner, ku njofton dhe emrin e bebit, Stormi Webster.

Por sot, ky rekord është thyer.

Duket se gjithë “Instagrami” u bë bashkë, për t’i dhënë trofeun një veze të kuqe.

Me 19 milionë pëlqime fotoja e postuar në datën 4 Janar nga @world_record_egg, ka thyer rekordin e fotos më të pëlqyer në Instagram.

“Le të bëhemi bashkë dhe të arrijmë postimin më të pëlqyer në Instagram. Duke thyer rekordin aktual të mbajtur nga Kylie Jenner (18 milionë)! Ne mund t’ja dalim!,” shkruhet në postim.

Faqja në Instagram e vezës, e cila ka tre milionë ndjekës, e la pas foton e Jenner, e cila mban postimin më të pëlqyer në Instagram për rreth 1 vit.

“Kjo është çmenduri. Sa kohë e bukur për qenë gjallë”, shkruhet në postimin e faqes World Record Egg. “Por nuk përfundon këtu, sepse sapo kemi filluar.” Me sa duket rekorde të tjera do të shohim në vazhdim.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0