Formacioni QLED TV 2020 nga Samsung emërohet ‘Best in Class’ nga mediat e huaja


Formacioni i televizorëve QLED 2020 nga Samsung Electronics tashmë ka lënë gjurmën e tij në industri, duke u dalluar nga mediat më të njohura për pajisje lider dhe karakteristikat inovative.

Lexo: Shkencëtarët: Koronavirusi nuk do të largohet as kur të rriten temperaturat

Në forumin CES të këtij viti, Samsung zbuloi formacionin e tij më të fundit QLED 8K dhe 4K, televizorë të rinj që kombinojnë risitë e figurave dhe audios me dizajne premium për t’i ofruar përdoruesve përvoja të reja të pashembullta të shikimit. Disa botime kryesore të teknologjisë së konsumit në SH.B.A. dhe në U.K më pas i kanë dhënë çmimet më të lakmuara Samsung QLED 8K dhe 4K, duke nxjerrë në pah cilësinë e pamjes, përmirësimet e tingullit dhe risitë në dizajn.

Ja cilët janë disa nga televizorët me më shumë çmime dhe tiparet e tyre, lider të kategorisë.

Samsung QLED 8K Q950TS/Q900T i Samsung mori vlerësime të larta nga Forbes për cilësinë dhe dizajnin e tij. Forbes theksoi se si teknologjia upscaling prodhon një sens të thellësisë, strukturës dhe detajeve. Q950TS iu dha gjithashtu dallimi “Më i miri i kategorisë” nga Forumet AV amerikane. AV Forums vlerësoi modelin e ri Infinity Q950TS, i cili përmban korniza të minimizuara në skajin e ekranit dhe është vetëm 15 mm i thellë. AV vlerësoi pajisjen si “një televizor 8K i specifikuar në mënyrë mbresëlënëse që krenohet me një mori karakteristikash të nivelit të lartë”.

Lexo: Udhëzim për qytetarët dhe bizneset për riskedulimin e kësteve të kredisë me subjektet kredimarrëse

QLED 8K Q800T mori një vlerësim me pesë yje, si dhe çmimin Editor’s Choice nga HD Guru dhe Tech Aeris. HD Guru vlerësoi Q800T, së bashku me pjesën tjetër të formacionit të televizorëve 8K të Samsung, për sistemet e tyre të imazhit dhe përpunimit të tingujve, më të mirat e kategorisë. Sipas HD Guru, densiteti më i madh i pikselëve i siguruar nga Q800T 8K jep riprodhimin e saktë të ngjyrave, vëllimin 100% dhe performancë të përgjithshme HDR, edhe për detajet më të imëta. Tech Aeris përmendi modelin estetik të pajisjes si karakteristikën e saj dalluese, duke lavdëruar kornizat më të holla se kurrë më parë, që “me të vërtetë e bëjnë këtë QLED TV të duket sikur po lundron para jush”.

QLED 4K Q90T është bërë një nga “Top Choice 2020” të Forumit U.S. outlet AVS falë shkathtësisë dhe performancës së ekranit të tij 4K dhe teknologjitë e tij të rafinuara, siç janë algoritmet e mprehjes së pamjes dhe aftësinë e tyre për të nxjerrë në mënyrë efektive strukturën dhe detajet, që ofrojnë performancën më të mirë 4K QLED deri më sot.

Një e Ardhme e Ndritshme

“Formacionet tona të 2020, QLED 8K and 4K, kombinojnë elementet lider të industrisë si cilësinë e figurës, dizajnin inovativ dhe përvojat dinamike të tingullit,” vuri në dukje Jongsuk Chu, Zëvendës President Ekzekutiv i Departamentit Vizual në Samsung Electronics. “Këto çmime dhe dallime mbështesin angazhimin tonë të palodhur për të sjellë zbulime të avancuara për konsumatorët që janë sa të dobishme aq sa edhe inovative.”

Lexo: Pezullohet shpërndarja e fitimit nga bankat. Drejtuesit e BSH përgjysmojnë pagesat e tyre

Për më shumë informacion mbi formacionet lider të Samsung QLED 8K dhe 4K për vitin 2020 së bashku me risitë e tjera kryesore të kompanisë në kategorinë TV dhe audio, vizitoni Samgung  

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale