Folës në Konventë, Ermal Mamaqi, producent, Showman, & trajner motivues

Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi do të jetë një nga folësit e Konventës së tretë për menaxherët e shitjes dhe Marketingut. Konventa këtë vit do të zhvillohet online nën titullin “Suksesi është qëllimi yt”.

Ermali është  i njohur si:

 • Businessman;
 • Producent;
 • Showman;
 • Këngëtar;
 • Aktor;
 • Komedian shumë i suksesshëm; dhe së fundmi edhe si
 • Spiker Motivues.

Ermali ka prodhuar 2 late night shows nga më të suksesshmit në Shqipëri:

 • “6 Ditë pa Ermalin” dhe
 • “XING”.

Si aktor dhe producent ka prodhuar 3 filma kinematografikë

 1. “Femrat”;
 2. “2 Gisht mjaltë”, dhe
 3. “I Love Tropoja”.

Lexo: KONVENTA “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI YT” – VENDI I DUHUR PËR MË TË MIRËT

Është një nga shqiptarët më të ndjekur në Social Media në botë dhe është përgatitur nga rtajnuesit më të mëdhenj në planet. Gjithashtu Ermali është pronar i një nga portaleve online më të ndjekura në Shqipëri, Xing.al. Ai ka në pronësi disa biznese shumë të sukseshme në Shqipëri si Ami Event, Mamaqi Production, BodyCode, Emarketing, Tidi.al etj…

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale