Folës në Konventë, Ermal Mamaqi, producent, Showman, & trajner motivues - Business Magazine Albania

Folës në Konventë, Ermal Mamaqi, producent, Showman, & trajner motivues

Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi do të jetë një nga folësit e Konventës së tretë për menaxherët e shitjes dhe Marketingut. Konventa këtë vit do të zhvillohet online nën titullin “Suksesi është qëllimi yt”.

Ermali është  i njohur si:

 • Businessman;
 • Producent;
 • Showman;
 • Këngëtar;
 • Aktor;
 • Komedian shumë i suksesshëm; dhe së fundmi edhe si
 • Spiker Motivues.

Ermali ka prodhuar 2 late night shows nga më të suksesshmit në Shqipëri:

 • “6 Ditë pa Ermalin” dhe
 • “XING”.

Si aktor dhe producent ka prodhuar 3 filma kinematografikë

 1. “Femrat”;
 2. “2 Gisht mjaltë”, dhe
 3. “I Love Tropoja”.

Lexo: KONVENTA “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI YT” – VENDI I DUHUR PËR MË TË MIRËT

Është një nga shqiptarët më të ndjekur në Social Media në botë dhe është përgatitur nga rtajnuesit më të mëdhenj në planet. Gjithashtu Ermali është pronar i një nga portaleve online më të ndjekura në Shqipëri, Xing.al. Ai ka në pronësi disa biznese shumë të sukseshme në Shqipëri si Ami Event, Mamaqi Production, BodyCode, Emarketing, Tidi.al etj…

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0