Facebook, prezanton ikonën e re e cila ka një domethënie të veçantë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 13/05/2017

Facebook, prezanton ikonën e re e cila ka një domethënie të veçantë

Share
nga Neada Muçaj
Maj 13, 2017

Disa muaj më parë Facebook ndryshoi reagimet për një status apo një foto.

Nëse me parë thjesht mund të klikoje “Pëlqej”, me shenjën me gishtin e madh lart, filloi dhe ndarja e reagimeve me emoji, ku mund të shprehje keqardhje, habi, inat të qeshje, apo një zemër për dashuri.

Së fundmi këtij reagimi i është shtuar edhe një lule vjollcë, kuptimi i të cilës është për Ditën e Nënës, më 14 maj. Përkrah saj shkruhet ‘mirënjohje’.

facebook-prezanton-ikonen-e-re-e-cila-ka-nje-domethenie-te-vecante-businessmag

Ajo gjithashtu mund të përdoret në seksionin e komenteve, por aktualisht është në dispozicion vetëm për vendet që festojnë Ditën e Nënave të dielën.

Dita e Nënës festohet në më shumë se 80 vende të botës të dielën e dytë të majit.

/EconomicTimes