Facebook prezanton Boombox me Spotify brenda aplikacionit - Business Magazine Albania

Facebook prezanton Boombox me Spotify brenda aplikacionit

Facebook njoftoi javën e kaluar për një partneritet të zgjeruar me shërbimin muzikor Spotify që do të sillte një mënyrë të re për të dëgjuar muzikë ose podcast direkt brenda aplikacionit të Facebook, të cilin e quajti Project Boombox.

Sot, kompanitë po e zhvillojnë këtë integrim përmes një eksperience të re “miniplayer” që do të lejojë përdoruesit e Facebook të transmetojnë nga Spotify përmes aplikacionit Facebook në iOS ose Android. Karakteristika do të jetë në dispozicion për përdoruesit falas të Spotify dhe përdoruesit me pagesë, ose ata të pakos Premium. Vetë miniplayer është një zgjatim i opsionit të shpërndarjes në rrjetet sociale i mbështetur tashmë në aplikacionin Spotify.

Tani, kur përdoruesit e Spotify janë duke dëgjuar përmbajtjen që duan të ndajnë në Facebook, ata do të jenë në gjendje të prekin menunë ekzistuese “Share” dhe më pas të prekin ose “Facebook” ose “Facebook News Feed”.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0