Facebook me probleme, përdoruesit nuk po marrin përgjigje - Business Magazine Albania

Facebook me probleme, përdoruesit nuk po marrin përgjigje


Rrjeti social Facebook ka pasuar probleme nisur që ditën e djeshme në mesditë. Problemet që janë raportuar më së shumti nga përdoruesit kanë qenë në lidhje me Newsfeed (56%), ndërprerje totale (26%) dhe probleme me log in (16%), duke e pasur të pamundur të aksesonin rrjetin social.

Ankesat për problemet me Facebook kanë arritën në mbi 4900 në të gjithë botën sipas Downdetector, një website ku përdoruesit mund të raportojnë problemet me Apps dhe website. Kulmi i raportimeve ka arritur ditën e djeshme në orën 6 të pasdites.

Lexoni: Efektet katastrofike nga të punuarit si moderator i përmbajtjeve të dhunshme në Facebook

Harta live e Downdetector tregon se problemet janë kryesisht në pjesën e Europës, Shteteve të Bashkuara si dhe Amerikën e Jugut.

 “Pavarësisht se çfarë provoj në FB (homepage, login page, newsfeed, etj.), gjithçka të çon në një faqe të bardhë bosh. URL duket sikur tregon se faqja ka mbaruar ngarkimin, por ende nuk tregon asgjë tjetër përveç një faqe të bardhë bosh. Kjo ka vazhduar për 3 ose 4 ditë tashmë. Unë nuk kam probleme me ndonjë faqe tjetër, thjesht me FB. A e ka dikush tjetër këtë problem, di si ta rregullojë atë, ose të dijë se çfarë po ndodh?” thuhet në një koment. Ndërsa një përdorues tjetër ka komentuar “Unë nuk kam asgjë në ads manager tim. Unë nuk mund të krijoj një reklamë dhe as të çaktivizoj reklamat që funksionojnë aktualisht!”

Facebook akoma nuk ka dhënë arsye për këto probleme.

Lexoni: Facebook do të lançojë monedhën dixhitale Libra vitin tjetër

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0