Past events

Prill 13, 2019

Panairi Ndërkombëtar i Edukimit Tiranë

Organizohet për herë të parë Panairi Ndërkombëtar i Edukimit Tirana 2019. Panairi synon të mirëpres studentë dhe prindër të interesuar për programe studimore apo bursa jashtë vendit. (më tepër&he...
Lexo më tepër
Prill 12, 2019

Menaxhimi i Stresit & Stili Drejt Jetesës Produktive

Objektivi i trajnimit: Program vetë-përmirësimi i fokusuar në shkak-pasojat e stresit në shoqërinë e sotme dhe zgjidhjet më efektive në përballjet, kontrollin dhe reduktimin e tij. (më tepër&hellip...
Lexo më tepër
Prill 12, 2019

Vjen në Tiranë Wine Class

Në datë 12 prill në Tiranë do të jetë Wine Class, me një Enolog shumë të njohur, i cili do të prezantojë një nga 10-ra kantinat e ndjekura nga ai dhe ka ndjekur prodhimin e 70 kantinave në Europë. Eve...
Lexo më tepër
Prill 10, 2019

“Ana tjetër” Film me metrazh të shkurtër – Premiera

Filmi me metrazh të shkurtër "Ana tjetër" me skenar dhe regji realizuar nga vetë maturantët e shkollës Don Bosko vjen ditën e mërkurë me 10 Prill, ora 18.00 në Akademinë e Filmit dhe Multimedias Marub...
Lexo më tepër
Prill 6, 2019

Arduino Day 2019

Arduino Day është një ditë ndërkombëtare që i dedikohet Arduino. Gjatë gjithë 24 orëve përreth globit do të ketë plot evente, secila prej tyre zyrtare dhe e pavarur ku njerëz të interesuar në Arduino ...
Lexo më tepër
Prill 4, 2019

Startup Grind Tirana mirëpret themeluesin e Komiteti – Kafe Muzeum, Arbër Çepani

Startup Grind Tirana mirëpret në ambientet e ICTSLab në datën 4 Prill 2019, themeluesin e Komiteti - Kafe Muzeum, Arbër Çepani. Arbër Çepani është rritur në Havana të Kubës dhe më pas ka jetua...
Lexo më tepër
Mars 29, 2019

Microsoft DigiGirlz Albania rikthehet më 29 Mars 2019 në Tiranë

Vajza nga shkolla të mesme të vendit, kryesisht maturante, do të kenë mundësi të bëhen pjesë e eventit “DigiGirlz Albania” në Tiranë, më 29 Mars. DigiGirlz është një event teknologjie dedikuar vajzave...
Lexo më tepër
Mars 28, 2019

AIESEC in Albania organizon workshop-in “Self Marketing and Public Speaking”

AIESEC in Albania organizon më 28 Mars workshop-in me titull "Self Marketing and Public Speaking". Një event i krijuar posaçërisht për të gjithë ata, të cilët duan të përmirësojnë të folurin në pub...
Lexo më tepër
Mars 26, 2019

Vjen në Shqipëri Hikvision Open Day – Albania 2019

Vjen në Shqipëri, eventi më i madh i Hikvision i mbajtur ndonjëherë në vendin tonë. Bëhuni pjesë e këtij organizimi dhe zbuloni nga afër pse Hikvision është zgjidhja e parë e profesionistëve. Teknolog...
Lexo më tepër
Mars 26, 2019

Hapet Startup Olé 2019, eventi i rrjetëzimit dhe teknologjisë për startup-et në Europë

Startup OLÉ  është një event falas për teknologjinë që lidh Startup-et, spin-off dhe SME-të inovative me investitorët, korporatat, institucionet publike, ambasadat, përshpejtuesit, universitetet d...
Lexo më tepër