Trajnim: "Strategjitë e marketingut digjital dhe mediave sociale" - Business Magazine Albania

Trajnim: “Strategjitë e marketingut digjital dhe mediave sociale”

18-01-2022 Join

Përfitoni përgatitjen e duhur për trendet më të fundit të marketingut dhe përdorimin e platformave, që ju vijnë në ndihmë siç janë: Ads manager, Google Ads, Mailchimp, Canva, ManyChat, Linkedin etj.

Trajnimi i radhës fillon me datë 18 Janar, zhvillohet në 8 seanca gjithësej, ditë të Martë dhe të Enjte, ora 18:00-19:30.

Zhvillohet fizikisht në zyrat e Albania Marketing Academy që ndodhen në rrugën Pjetër Bogdani, ish blloku Tiranë.
I gjithë programi do të zhvillohet në praktikë duke marrë edhe raste nga fushata reale.

Trajnimi i dedikohet:
– Personave që duan të krijojnë njohuri të mira teknike të marketingut digjital.
– Specialistëve të marketingut që kanë njohuritë bazë.
– Kompanive që duan të trajnojnë stafin e tyre.

Në fund të trajnimit pjesëmarrësit do jenë të gatshëm:
– Të krijojnë një plan marketingu.
– Të zhvillojnë fushata në Facebook Ads.
– Të krijojnë një customer journey.
– Të optimizojnë fushatat online.

Temat që do trajtohen sipas ditëve:

Dita 1 – Plani i Marketingut
Hyrje në Digital Marketing
Hapat për ndërtimin e një plani marketingu
Krijimi i një profili të një klienti Ideal/ AVATARI i klientit
Customer Journey
Llojet dhe krijimi i ofertave

Dita 2 – Ads Manager part 1
Hyrje në Reklamimin në Facebook
Set up FB Ad Manager
Set Up Canva
Set Up a targeted FB audience
Posting a FB post / Ad – on and off feed

Dita 3 – Ads Manager part 2
Set Up more targeted FB (saved) audience sets
Set Up a custom audience
Set Up lookalike audiences
FB Ad types (photo, video, lead ads)
Krijimi i një FB funnel për një fushatë.

Dita 4 – Instagram
Si të rrisësh ndjekësit
Çfarë të postosh
Giveaway
Hashtags
Canva
Shembull Reklame Instagram

Dita 5 – ChatBot
Facebook Messenger Bot (ManyChat)
Set-up
Strategy / Sequencing
FB Campaign to build messenger subscribers

Dita 6 – Kalendari I postimeve
Si të ndërtojme kalendarin e postimeve
Planifikimi/Krijimi i kontentit
Shpërndarja e kontentit
Copywriting

Dita 7 – Google Ads
Set Up Google Ads
Search Ads
Display Ads
Landing Page Structure

Dita 8 – Kanale te tjera te marketingut
Email Marketing
SMS Text marketing
WhatsApp Marketing
Linkedin Automation
Web Notifications

*Për më tepër informacion kontaktoni në numrin 069 42 14 510.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0