Trajnim: "Rrugëtimi i udhëheqjes për menaxherët e burimeve njerëzore" - Business Magazine Albania

Trajnim: “Rrugëtimi i udhëheqjes për menaxherët e burimeve njerëzore”

17-05-2021 14:30:00 Join

Përgjatë muajit Maj, Network Tribe do të ofrojë një sërë programesh trajnimi, një ndër to është: “Rrugëtimi i udhëheqjes për menaxherët e burimeve njerëzore”.

Pas pandemisë çdo ekip është dashur të përshtatet me një mjedis të ri. Tani është momenti që ju të ridefinoni rolin e udhëheqësit në mënyrë që të përballeni me sfidat e reja. Bashkohuni në trajnimin i cili mund t’ju ndryshojë jetën me Åsa Jarskog, një trajner i mirënjohur udhëheqjeje prej 30 vitesh në 55 shtete të botës. 

Çështjet të cilat do të diskutohen në trajnim ndahen në 3 module:

Moduli 1

Udhëheqja autentike si një mjet për t’u përshtatur në amientin e ri.

Rishikoni vlerat tuaja dhe rifilloni në ambientin e ri të punës.

Moduli 2

Zhvilloni aftësitë tuaja të udhëheqjes.

Ri-definoni dhe ndërtoni vlerat dhe pikat tuaja të forta.

Rrisni performancës tuaj dhe të ekipit.

Moduli 3

Zbuloni forcën dhe mençurinë tuaj të brendshme për të përparuar në të ardhmen.

Modeli i jetesës dhe udhëheqja e qëndrueshme.

Trajnimi përfshin:

  • Pyetësor përpara trajnimit dhe sigurimi i një përshtatje individuale
  • Trajnim interaktiv online, live
  • Simulime dhe feedback individual
  • Detyra të personalizuara dhe pyetje individuale për lektorin
  • Ushtrime interaktive
  • Meditim
  • Simulime në çifte
  • Certifikata për secilin praktikant në bazë të arritjeve
  • Sesione të regjistruara në mënyrë që të mund t’i riktheheni ose të shikoni diçka që keni humbur

Trajnimi fillon më datë 17 Maj dhe zgjat deri në 21 Maj. Për t’u regjistruar klikoni këtu

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0