Trajnim: Optimizo Burimet Njerëzore - Business Magazine Albania

Trajnim: Optimizo Burimet Njerëzore

Optimizo Burimet Njerëzore
09-08-2022 Join

Menaxhimi i performancës, trajnimi dhe zhvillimi janë një pjesë e madhe e BNJ. Zhvillimi i punonjësve kontribuon drejt angazhimit më të mirë të tyre, rritjes së produktivitetit dhe një kulture më pozitive. Trajnimi gjithëpërfshirës dhe zhvillimi personal ndihmojnë në forcimin e çdo lidhjeje të dobët në kompani (përfshirë menaxherët). Investimi në punonjësit tuaj forcon kompaninë tuaj dhe i jep biznesit tuaj një avantazh konkurrues. 

Kultura pozitive e biznesit nxit angazhimin e punonjësve, kënaqësinë në punë dhe mbajtjen e stafit, si dhe përcakton suksesin e biznesit. BNJ luan një rol kyç në zhvillimin, përforcimin dhe ndryshimin e kulturës së një kompanie. Paga, menaxhimi i performancës, trajnimi, zhvillimi, rekrutimi, inkuadrimi dhe përforcimi i vlerave të biznesit janë të gjitha elemente thelbësore të kulturës së biznesit të mbuluar nga BNJ.

Bëhu pjesë e trajnimit dy ditor, me datë 9 dhe 10 Gusht 2022. Klikoni në linkun më poshtë për t’u bërë pjesë e trajnimit. 

  • Çka është HR?
  • Funksioni i HR-së
  • Proceset
  • HR strategjik
  • Analiza e punëve
  • Përzgjidhja dhe Rekrutimi
  • Trajnimi dhe zhvillimi
  • Shpërblimi i të punësuarve
  • Strategjia e mbajtjes së punësuarve

Regjistrohu ne linkun ne vijim per tu bere pjese e trajnimit: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScAuDK352o42H2qf19znRzAfdWSX9jxwHIoe2WXftHr4Di23A/viewform?usp=pp_url

Kur: 9 dhe 10 Gusht 2022

Ku: Prishtine

Investimi ne trajnim: 67.50 €

Kontakto ne: [email protected] apo 049 893 693 / 049 893 888

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0