Tirana Tech Open 2019


TIRANA TECH OPEN 2019 është një organizim multi-dimensional, realizuar për nxitjen e novatorizmit e krijimtarisë në sektorin e shërbimeve të teknologjisë së informacionit gjë që vjen në përgjigje të nevojave për informimin në vend e rajon, krijon edhe mundësi të reja partneriteti si dhe do ofrojë ekspozime të shembujve të suksesit e arritjeve në përdorimin e teknologjisë së aplikuar.

‘ForumZone’ e ndërtuar enkas për të interesuarit ndaj historive motivuese të suksesit, ndërtuar mbi tema të tilla si ‘edukimi, novatorizmi & teknologjia’, mbi nevojat e përmirësimeve në eko-sistemin e sipërmarrjes, nevojës për përsosmëri të strategjive novatore të biznesit, si dhe mbi potenciale të investimeve në sector – të gjitha të prezantuara në këtë event prej mjaft emrave te njohur, të ftuar special të këtij edicioni.

StartupZone do të jetë një zonë e caktuar në Tirana Tech Open, e dedikuar per ekspozimin e praktikave të suksesit të startup-ve. Përgjate tre ditëve do të jenë prezent një numër i konsiderueshem startup-esh për të treguar historitë, produktet dhe përpjekjet e tyre.

‘B2B Zone’ do t’u shërbejë vetë bizneseve pjesëmarrëse të niveleve të ndryshme, përfshirë këtu edhe sipermarrjet e reja startup, për njohjen e zhvillimeve të tyre më të fundit, për ekspozimin e punes së tyre, si dhe për të mundësuar hapësira të reja bashkëpunimi mes palëve.

EduZone do u shërbejë të rinjve të apasionuar pas teknologjisë dhe aplikimeve të saj. Përfaqësues të universiteteve dhe shkollave profesionale do të ndjekin prakikat nën udhezimet e mentorëve të specializuar.

Me pjesëmarrjen e mbi 60 sipërmarrjeve, mes të cilëve një numër i konsiderueshëm startup-esh, korporata e kompani operatore në vend, investitorë e institucione donatore, 100 të rinj të regjistruar në praktikën tre-ditore të drejtuar nga mentorë të dedikuar, si dhe një numër të pritshëm mbi 3,000 vizitorësh përgjatë ditëve të këtij evenimenti.

Rezervoni daten!

Për më tepër info, ju lutem kontaktoni: [email protected]

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale