“Të Shesësh dhe Negociosh” me Bruno Augustoni


Shitja dhe Negocimi – Një nga vlerat më të mëdha të shtuara të një kompanie

Objektivat:

Pas trajnimit do të keni mundësi të shisni më sistematikisht, profesionalisht dhe me sukses. Kjo do të thotë,

 • të aplikoni bazat e komunikimit të shitjeve në punën tuaj të përditshme
 • të analizoni vazhdimisht shanset tuaja në procesin strategjik të shitjes
 • të trajtoni klientët e rinj, projektet dhe biznesin në mënyrë më efikase dhe të suksesshme
 • të udhëhiqni çdo negociatë shitje
 • të përgatisni çdo negocim me klientin në mënyrë efikase dhe sistematike
 • të mbyllni me sukses një negocim

Programi:

Përgatitja dixhitale me aplikacionin më unik në mbarë botën, Augustoni

Dita e 1-rë

 • Bazat e komunikimit në shitje
 • Vetë-analizë retorike
 • Masterizimi profesional i objektivave ditore
 • Llojet e negociatave
 • Procesi strategjik pro-aktiv i shitjes

Dita e 2-të

 • Mënyra se si të negociosh
 • Strategjia e negociatave
 • Ndërveprimi midis procesit strategjik të shitjes aktive dhe strategjisë së negociatave
 • Rëndësia e pyetjeve strategjike
 • Llojet e ndryshme të temave në analizë
 • Përgatitja efikase me objektivat për çdo negociatë
 • Mbyllje në negociatat e para diskutimit
 • Plani i veprimit personal

Follow-up

Follow-up dixhital me aplikacionin Augustoni

Procesi strategjik i shitjes

Trajner: Bruno Augustoni

 • është ekspert në komunikim dhe shitje
 • mbështet ndërmarrjet në mbarë botën për më shumë se 35 vjet dhe flet disa gjuhë
 • përqendrohet në zbatimin praktik të qëndrueshëm me mësimin e tij unik dixhital (Augustoni App)
 • kombinon në mënyrë unike procesin e shitjes strategjike dhe strategjinë e negociatave me sjelljen profesionale në shitjet vetëm dhe në ekip
 • jeton me pasion atë që komunikon
 • është zviceran dhe italian
 • do njerëzit, kulturat, muzikën dhe leximin

Data: 7-8 Nëntor 2019
Ora: 9:00 – 17:00
Vendi: Hilton Garden Inn, Tiranë, Shqipëri

Çmimi

Early bird*: 320 € (me TVSH)

*Biletat Early bird do të jenë në dispozicion deri më 27 Shtator 2019

Çmimi real**: 360 € (me TVSH)

**çmimi i biletës nga data 28 Shtator – 1 Nëntor

(Mjetet e punës, certifikata, dreka dhe coffe-breaks të përfshira)

* Aplikimet mbyllen më 1 Nëntor 2019

Për të blerë biletën tuaj klikoni Këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale