Takimi i përmuajshëm i Tirana WordPress

Tirana WordPress
04-06-2020 18:00:00 Join

Komuniteti i Tirana WordPress meetup bashkohet të enjten e parë të çdo muaji. Në çdo takim do të diskutohet për WordPress. Programi vendoset nga komuniteti dhe zakonisht në fund të çdo eventi vendoset se për çfarë do të diskutohet në eventin e rradhës. Nëse jeni të interesuar për një temë specifike ju mund t’i shkruani ekipit dhe tema do të merret në shqyrtim nga komuniteti.

Për të qenë pjesë e komunitetit të Tirana WordPress nuk ka rëndësi nëse jeni një ekspert apo sapo keni patur kontaktin tuaj të parë me ËordPress, të gjithë janë të mirëpritur.

Nëse jeni të interesuar për të qenë pjesë e grupit organizues të komunitetit, keni dëshirë të flisni ose të organizoni një workshop ju mund të kontaktoni me Eduardin, i cili është përgjegjës për këtë pjesë, duke klikuar këtu.

Në takimin e rradhës do të flitet për dy tema:

1. Strukturimi i një faqeje në WordPress për të patur sukses në SEO. Për të folur për këtë pjesë do i bashkohet komunitetit Granit Doshlaku, Co-Founder i Manaferra Inc. njëkohësisht edhe një nga ekspertët më të mirë në SEO.

2. Në pjesën e dytë do të diskutohet për WordPress Security duke qenë se është mjaft e rëndësishme dhe për të këtë pjesë do të flasë Agli Pançi, i cili është pjestar i komunitetit, aktivist dhe programues “full-stack”.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale