StartupGrind fton Genti Selenicën në eventin e parë për vitin 2022 - Business Magazine Albania

StartupGrind fton Genti Selenicën në eventin e parë për vitin 2022

03-02-2022 18:00:00 Join

Më 3 shkurt, StartupGrind do të mblidhet me komunitetin e sipërmarrjes për të pritur Genti Selenica, CEO & Bashkëthemelues i Baboon, në eventin e parë për vitin 2022.

Genti Selenica lindi në qytetin bregdetar të Vlorës, Shqipëri në prill të vitit 1986. Në moshën 18-vjeçare emigroi në Itali për të vazhduar studimet.

Ai u diplomua në Bolonja për Informacion Biznesi në vitet 2009-10 dhe më pas punoi disa punë, ndër të cilat vlen të përmendet roli i konsulentit në Regione Emilia Romagna për 6 vjet. Në të njëjtën kohë, ai filloi përvojën e tij të parë me Startup-et.

Ai ishte bashkëthemelues i Wineoox (Aplikacioni i Tregtisë elektronike të Verës në Itali). Më vonë ai themeloi BuyToAmerica (International Shipping Service New York, USA) dhe aktualisht është CEO dhe Bashkëthemelues i Baboon Food Delivery on-Demand, biznesi më i mirë i dërgesave në tregun shqiptar prej 6 vitesh.

Genti ka arritur sukses në moshë të re dhe besojmë se rrugëtimi i tij do të na frymëzojë si komunitet.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0