Startup Grind Tirana organizon eventin e radhës me të ftuar Erion Isufin

event
28-05-2020 18:30:00 Join

Startup Grind Tirana organizon eventin e radhës me të ftuar Erion Isufi, Ceo i Landmark Communications, në datën 28 Maj, ora 18:30 – 20:00. Mikpritëse është Aneida Bajraktari, bashkëthemeluese dhe partnere drejtuese e “Ballkan Capital Capital”.

Erion Isufi është themeluesi dhe Drejtori i Përgjithshëm i Landmark Communications, një agjensi reklamimi. Pas përfundimit me sukses të studimeve në Hollandë, ai erdhi në Shqipëri me një vizion të qartë të një sipërmarrësi të ri, duke zhvilluar një nga projektet më domethënëse në fushën e komunikimit dhe marketingut.

Landmark është një nga agjencitë më të mëdha në treg, duke u zgjeruar edhe në nivele ndërkombëtare, dhe sot po ecën drejt shtigjeve të reja në një fushë tjetër të rëndësishme, siç është teknologjia dhe zhvillimi, duke u bërë qendra më e madhe dixhitale dhe e marketingut.

Aneida Bajraktari është bashkëthemeluese dhe partnere drejtuese e “Ballkan Capital Capital” një kompani e këshillimit financiar me qendër në Tiranë duke ndihmuar kompanitë në fuqizimin e financave të tyre dhe drejtuese e Startup Grind Tirana.

Aneida është një lojtar kryesor në ekosistemin e startup-eve në Shqipëri. Ajo ka qenë e ftuar si drejtuese kryesore, mentore, anëtare e jurisë në ngjarje të ndryshme.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale