Startup Grind Tirana mirëpret sipërmarrësin Gerti Boshnjaku

Gerti Boshnjaku
21-10-2020 18:00:00 The Ivanaj Foundations of New York and Tirana, Rruga Perlat Rexhepi, Tirana, Albania Join

Gerti është CEO dhe bashkëthemelues i grupit New Media; Një grup teknologjik dhe konsultimi për marketing me fokus në inovacion, marketing dhe startup-e, që ofrojnë shërbime të integruara të projektimit dhe zhvillimit të zgjidhjeve online, uebsajtet, aplikacionet dhe mediat digjitale.

Karriera e tij përfshin përvojë +18 vjet në industrinë e marketingut dhe reklamimit, duke punuar në kompani të njohura në Shqipëri dhe duke menaxhuar operacionet e biznesit të kompanisë së tij, të cilën ai themeloi në 2009.

Puna e Gertit me klientë vendas dhe të huaj e ka angazhuar atë në shumë projekte ku ka qenë e nevojshme ekspertizë në Planifikimin Strategjik dhe Konsulencat e marketingut, Menaxhimin e Projekteve Online, Zhvillimin e Biznesit, Strategjinë e Komunikimit, Planifikimin e Medias, Identitetin e Markës, Aktivitetet e PR dhe Promovimet.

Gjatë viteve të punës në New Media, Gerti ka qenë në krye të të gjitha projekteve të zhvilluara të cilat ofruan zgjidhje të marketingut dhe PR për klientët në fushat e automobilave, mallrave të konsumit, financave, arsimit të lartë, prodhimit, mjekësisë, pasurive të patundshme dhe menaxhimit të pronës, shitjeve me pakicë, rekreacionit, turizmit & udhëtimeve.

Për ta ndjekur eventin e Startup Grind Tirana me Gerti Boshnjaku blini biletën tuaj KËTU

Në vitin 2015 ai lançoi një startup në fushën e Medias Dixhitale e quajtur Business Magazine Albania- www.BusinessMag.al – e cila tani është platforma e parë e mediave online e përqendruar në startup-et dhe sipërmarrjen në gjuhën shqipe.

I angazhuar në një seri aktivitetesh në Inovacion dhe në skenën e startup-eve shqiptare  si mentor, trajner dhe ndërtues i komunitetit, në 2016 së bashku me Aneida Bajraktarin ai ishte drejtuesi i Tirana Chapter of Startup Grind. Startup Grind është një komunitet global për Sipërmarrësit,  themeluar për të edukuar, frymëzuar dhe lidhur sipërmarrësit.

Që nga Tetori 2016, Gerti organizon AllWeb – Konferencën e Marketingut Digjital- një ngjarje vjetore që mbledh së bashku për 1 ditë, profesionistë të industrisë, menaxherë të marketingut, agjenci reklamash, ekspertë të PR dhe komunikimit, sipërmarrës etj

Për ta ndjekur eventin e Startup Grind Tirana me Gerti Boshnjaku blini biletën tuaj KËTU.

Gerti fitoi çmimin “Mentori i Vitit 2018” nga SIA Awards – një projekt i organizuar nga HapIdeCombinator për përkushtimin e tij në Programin e Biznesit Social Yunus në mbështetjen e ekipeve të reja të startup-eve.

Nga viti 2019 ai është producent i ‘ThinkBig’, një show, që përfshin seri videosh online nga Business Magazine Albania. Think Big synon të informojë të rinjtë mbi mundësitë e reja të karrierës, vlerat e profesioneve të reja dhe promovimin e shpirtit sipërmarrës në shoqërinë shqiptare.

Si person që jeton me marketingun, Gerti është një person që dashuron komunikimin me njerëzit dhe është gjithmonë në kërkim të mundësive të reja.

Për ta ndjekur eventin e Startup Grind Tirana me Gerti Boshnjaku blini biletën tuaj KËTU

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale