Si të prezantoni veten me stil - Business Magazine Albania

Si të prezantoni veten me stil

prezantoni veten
21-10-2022

A keni menduar ndonjëherë se çfarë bëni për të tërhequr vëmendjen e bizneseve pasi ato po përballen me ndryshime? Mund të jenë ndryshime në ekonomi, burime të kufizuara, rritje eçmimeve, vështirësi në zinxhirin e furnizimit, apo ndoshta mos gjenerimi i mjaftueshëm i të ardhurave?

Nëse keni, ju e dini se është sfiduese të ngritni zërin tuaj në 10 sekonda, 20 sekonda apo edhe 1 minutë duke përdorur një grup fjalësh. Në një kohë kaq të shkurtër, a duhet të flisni për veten, kompaninë tuaj, produktet ose shërbimet tuaja me shpresën për të tërhequr klientë? Ju mund të pyesni veten pse kjo temë është e rëndësishme dhe çfarë duhet të bëjë në kuadrin e Konventës së 5-të Ndërkombëtare, “SUKSESI ËSHTË QËLLIMI TUAJ – PËRBALLIMI I NDRYSHIMIT”.

Në Konventën e 21 dhe 22 Tetorit, nga Alla Bardov do të mësoni:
Si të bëni prezantimet tuaja të jenë me ndikim dhe të fuqishme?;
Si të rregulloni shërbimin për të pasqyruar mjedisin gjithnjë në ndryshim të klientëve tuaj të mundshëm?;
Si të shfrytëzoni shanset më të mira për të fituar klientë të rinj?.
Shfrytëzoni mundësinë dhe blej biletën me zbritje nga 147 € në 87 €!!!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0