Rikthehet konferenca më e madhe e biznesit/internetit në Europën Juglindore, Spark.me - Business Magazine Albania

Rikthehet konferenca më e madhe e biznesit/internetit në Europën Juglindore, Spark.me

Spark.me
04-06-2022 Tivat, Montenegro Join

Spark.me është një nga konferencat më të kuruara të biznesit/internetit në Europën Juglindore. Konferenca organizohet që nga viti 2013, në shtetin europian të Malit të Zi, si pjesë e programit të Përgjegjësisë Sociale të Korporatës të Domain.ME, një kompani private e cila është përgjegjëse për domenin kombëtar të internetit të Malit të Zi – .ME.

Spark.me 2022 do të organizohet në datat 4-5 qershor në Porto Montenegro në Tivat. I vendosur në pjesën qendrore të Gjirit të Kotorrit, Tivat është në zemër të industrisë së turizmit bregdetar të Malit të Zi. Qyteti i gjallë i shërben një komuniteti detar aktiv, duke ofruar një mori restorantesh, baresh dhe limanesh të shumtë aty pranë, ideale për lundrimet verore të Rivierës të Tivatit. Më parë një bazë detare historike, Porto Montenegro u rimishërua si porti kryesor i jahteve luksoze në Mesdhe dhe fshati marinë. Fshati tërheq një turmë të gjallë ndërkombëtare gjatë gjithë vitit, me një skenë ngjarjesh që shtrihet në konferenca, ekspozita dhe ngjarje kulturore.

Spark.me ka bërë një rrugë të gjatë nga një pikë takimi me entuziastë dhe të apasionuarish të teknologjisë deri në një ngjarje të teknologjisë dhe marketingut që duhet vizituar me patjetër për rajonin e Ballkanit dhe më gjerë. Misioni i Spark.me që në fillim ishte përmirësimi i cilësisë së jetës për njerëzit në Europën Juglindore duke rritur ndërgjegjësimin për mundësitë që ofron interneti dhe teknologjitë e reja, nëpërmjet edukimit, konkurrencës dhe mundësive të rrjetëzimit. Spark.me tërheq më shumë se 700 pjesëmarrës nga 20+ vende.

Nxitoni të përfitoni nga oferta early bird e biletave në linkun: https://www.xing-events.com/SparkMe2022.html

Lexoni edhe: Ku po shkon bota e marketingut dhe internetit?! – Mesazhet e konferencës Spark.me 2019

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0