Prezantim me Daniel Silva, mjeshtri i romaneve të spiunazhit - Business Magazine Albania

Prezantim me Daniel Silva, mjeshtri i romaneve të spiunazhit

22-04-2021 11:00:00 Join

Bukinist zhvillon një intervistë me Pranvera Palushi, të enjten në orën 11:00, redaktuesen e shtëpisë botuese Living, ku do të flitet për romanet e Daniel Silva.

Daniel Silva është konsideruar si një ndër romancieret më të spikatur të romanit me intriga ndërkombëtare, në zhanrin e romaneve të spiunazhit. Vepra e tij ka ardhur në shqip përmes botimeve Living. Deri më tani janë botuar romanet “Agjenti anglez”, “Çështja Karavazho”, “Vajza angleze”, “Vejusha e zeze” dhe “Gruaja tjeter”.
Në Festivalin e Librit – Bukinist 2021 ne kemi ftuar Pranvera Palushin, redaktoren e shtëpisë botuese Living me të cilen do të flasim për botimin në shqip të veprës së Daniel Silvas, komunikimin e veprës me lexuesin shqiptar, arsyet pse pëlqehet kaq shumë dhe planet për të sjellë në shqip veprën e këtij autori të njohur amerikan.

Për të ndjekur takimin vizitoni faqen e Facebook të Bukinist këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0