Na ndiqni në Live Me Ervin Kalemi

Live Me Ervin Kalemi
28-05-2020 19:30:00 Join

E enjte, më datë 28 Maj, ora 19:30 do jemi LiveME Ervin Kalemi, në kanalin tonë në Youtube:

https://lnkd.in/eFHCvuV & Facebook: https://lnkd.in/emsfwds . Të gjithë kaluam periudhën më të vështirë të pandemisë dhe kuptuam se sa rëndësi ka të qënit online jo vetëm për të parë, por edhe për të krijuar.

Pikërisht, për këtë do flasim me Ervinin. Ai ka krijuar Superheroin Online, Publer, i cili ndihmon rreth 23,000 persona në të gjithë botën, të menaxhojnë rrjetet e tyre sociale. Se çfarë është Publer, atë do e merrni vesh vetëm në LiveME. Por, jo vetëm kaq.

Do flasim gjithashtu për marketingun dixhital, që është kthyer tashmë në një sektor shumë i rëndësishëm. Jemi të bindur që do ju duhen disa informacione si këto, nëse doni të shkëlqeni në Instagram, Facebook apo në ndonjë platformë tjetër, që përdorni. Këto dhe shumë të tjera do i dëgjoni në LiveME.

Ne ju presim aty ku ju kemi pritur gjithmonë me ngrohtësi dhe dashuri!

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale