Misionin Tregtar “B2B Share & Connect - Electronics” - Business Magazine Albania

Misionin Tregtar “B2B Share & Connect – Electronics”

Misionin Tregtar
16-05-2022 09:00:00

Klik Ekspo Group, në bashkëpunim me Shoqatën e Eksportuesve të Elektro-Teknologjisë Turke [TET] dhe Ambasadën Turke në Tiranë, organizon në datën 16 dhe 17 Maj 2022, Misionin Tregtar “B2B Share & Connect – Electronics”, një atelier komunikimi dhe marrëdhëniesh në biznes mes kompanive shqiptare dhe sipërmarrjeve nga Turqia; kompanitë i përkasin sektorit të materialeve elektrike dhe elektronike, prodhuese të energjisë elektrike dhe sistemeve të shpërndarjes, kabllo, transformatorë dhe gjeneratorë për përdorim industrial dhe rezidencial, në sektorin civil dhe atë ushtarak, pajisje elektrike dhe ndriçimi për hapësira publike dhe përdorim shtëpiak.


Mbi pesëmbëdhjetë kompanitë pjesëmarrëse në këtë mision, me interes të menjëhershëm për të nisur bashkëpunimin me tregun shqiptar, do të ishin të nderuara t’Ju mirëprisnin që përmes takimeve B2B, të njiheni me produktet dhe teknologjitë e ofruara nga ana e sipërmarrjeve Turke si edhe të bashkëbisedoni për hapësira dhe oportunitete ndërveprimesh reciproke.

Në rast se ashtu siç shpresojmë do të shihni me interes praninë Tuaj në këto takime, në mënyrë që të përshtasim axhendën sipas disponueshmërisë Suaj dhe të kompanive pritëse, do t’Ju luteshim që të mund të konfirmonit brenda datës 3 Maj, 2022.

Mbetemi në dispozicion për çdo detaj të nevojshëm, në lidhje me listën e produkteve dhe teknologjive të prezantuara nga kompanitë turke.

Vendi: Salla e Konferencave “Grand Imperial” Xheko Imperial
Data:  16 Maj, 2022
Orari i takimeve*: 09:00 – 20.00
*Ofrohet pauzë-kafe dhe pije për të ftuarit, mundësi prezantimi e projeksione, përkthim, shërbim hostess dhe mikpritje;

Për informacione të tjera rreth pjesëmarrësve:
Tel: +355 42 274210; 42 274211; 42 274212
E-mail: [email protected][email protected][email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0