Lancohet Employer Branding Academy - Business Magazine Albania

Lancohet Employer Branding Academy

24-02-2021 14:00:00 Join
Teksa viti që lamë pas na vuri përpara vështirësish që nuk i kishim pritur, na ndërgjegjësoi gjithashtu edhe më shumë mbi vlerën e efektivitetit për të përballuar sfidat e biznesit.
Urgjenca për të forcuar ‘Imazhin e Punëdhënësit’ – ‘Employer Branding’ në veprimtaritë tona është sot më e madhe se kurrë për të bërë diferencën në treg dhe për të maksimizuar proceset tona operative, si dhe për të gjetur punonjësit më të përshtatshëm në tregun konkurrues të talenteve.
DM Consulting Services dhe duapune.com kanë kënaqësinë të ndajnë me ju një lajm fantastik mbi nisjen e bashkëpunimit tonë me Universum Global (universumglobal.com), lider botëror në Employer Branding dhe Burime Njerezore, me zyra qendrore në Stockholm, Suedi.
Si rrjedhojë, lancojmë sëbashku për herë të parë në Tiranë dhe Prishtinë, Akademinë Shqiptare të Imazhit të Punëdhënësit (Employer Branding Academy (EBA)), për të gjithë sipërmarrësit, menaxherët dhe ekspertët e burimeve njerëzore, të cilët dëshirojnë të fuqizojnë imazhin/brandin e kompanive të tyre në treg për të tërhequr talentet dhe kandidatët më të përshtatshëm.
Per t’u njohur më shumë me Akademinë, strukturën e saj, mundësitë e përfshirjes dhe të bashkëpunimeve potenciale që mund të dalin të frytshme për kompanitë tuaja, ju ftojmë në takimin e parë informues që do të organizohet online në platformën Zoom, më 24.02.2021 prej orës 14:00 – 15:00.
Në këtë aktivitet do të marrin pjesë si folës edhe përfaqësues të kompanisë Universum Global në Suedi, si dhe përfaqësues të kompanisë DM Consulting Services.
Ju lutem regjistrohuni në linkun e mëposhtëm:

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0