Komunikimi Cilësor. Përdorimi i tij në formë të suksesshme, trajnim nga Albacademy - Business Magazine Albania

Komunikimi Cilësor. Përdorimi i tij në formë të suksesshme, trajnim nga Albacademy

Trajnimi aftëson praktikantët të rrisin cilësinë e komunikimit në të gjithë zinxhirin e komunikimit duke nisur nga vetja, tek organizata ku zhvillon karrierën, komunikimin me klientët dhe partnerët e biznesit.

Trajnimi synon të rrisë edhe nivelin e ndërgjegjësimit dhe të ofrojë disa teknika praktike për një komunikim cilësor gjatë periudhave të krizave dhe sitatave të pazakonshme, siç është pandemia.

Trajnimi ka 4 module

Moduli 1: Pjesëmarrësit informohen dhe nxitet të reflektojë për komunikimin me
veten dhe komunikimin me të tjerët në ambientet e punës. Çfarë bëjnë mirë dhe çfarë
duhet të ndryshojnë. Ata bëhen pjesë e krahasimit të situatave dhe rezultateve të
ndryshme që sjellin forma të ndryshme komunikimi.

Moduli 2: Në këtë modul pjesëmarrësit njihen me diferencat dhe të përbashkëtat në
komunikime në pozicionime të ndryshme hierarkie: Komunikimi në nivel
menaxherial me gjithë pjesën tjetër të organizatës, si dhe komunikimi mes hierarkive
të ndryshme, përfshirë këtu edhe sipërmarrësin.

Moduli 3. Komunikimi cilësor me klientin mund të marrë rëndësinë e duhur pas
përmirësimit të dy fazave të mëparshme. Gjatë kësaj seance, pjesëmarrësit do të
njohin teknika praktike për të rritur standardin e komunikimit me klientin ose
partnerin në biznes. Etika, efektiviteti në komunikim dhe cilësia.

Moduli 4: Përmirësimi i komunikimit në sitata të zakonshme na ndihmon të krijojmë
një qasje të re cilësore të komunikimit në siutata të jashtëzakonshme, siç është kjo e
pandemisë. Seanca e 4-t i dedikohet kësaj periudhë. Si ka ndryshuar komunikimi,
sfidat që kanë lindur dhe si çfarë mund të përmirësojmë në komunikim për të patur
sukses.

Trajnuese: Albana Mucaj

Seanca: 4 seanca nga 2 orë

Data e fillimit: 16 Mars

Tarifa: 5900 Lekë

Platforma: Zoom

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0