It’s all Fun and Games… and Business! - Business Magazine Albania

It’s all Fun and Games… and Business!

It’s all Fun and Games… and Business!
26-09-2023 18:30:00 Join

Industria e lojrave është një nga industritë më emocionuese në teknologji për shkak të rëndësisë së saj për kulturën, argëtimin dhe përparimin teknologjik. Kompanitë e lojërave kompjuterike, konsolave dhe celularëve po përdorin teknologjinë më të fundit për të sjellë lojërat e tyre në ekranet e më shumë se tre miliardë njerëzve.

Kjo bisedë e hapur do të nxisë diskutimet drejt ndikimit dhe potencialit global të industrisë së lojrave. Lorena do të nxjerrë në pah statistikat dhe tendencat që tregojnë rritjen e komunitetit të lojrave në mbarë botën dhe duke vënë në kontekst potencialin shqiptar për zhvillimin e industrisë.

Një aspekt shumë i rëndësishëm për të cilin duhet folur është ana sipërmarrëse e industrisë së lojrave dhe se si ajo është e ndryshme nga modelet tradicionale të biznesit. Nëpërmjet një diskutimi të hapur me pjesëmarrësit, ne do të përpiqemi të ndajmë këshilla dhe sugjerime mbi procesin e kthimit të pasionit për lojërat në një sipërmarrje të qëndrueshme biznesi.

Bio: Lorena merr pjesë aktive në ekosistemin e inovacionit, duke kontribuar në mentorimin dhe zhvillimin e startup-eve. Ajo është bashkë-themeluese dhe CEO e BEEZ Studio, një studio lojrash në Shqipëri, që nxit rritjen dhe inovacionin në industrinë krijuese. Si ambasadore e grave në lojëra, ajo nxit me pasion bashkëpunimin midis aktorëve të ndryshëm, duke identifikuar dhe ushqyer talentin e lojërave për të kultivuar një komunitet të lulëzuar të lojërave në Shqipëri.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0