Hyrja në tregun Gjerman: Mundësitë e të bërit biznes në Gjermani


Gjermani

Në kuadër të Global Entrepreneurship Week, Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare në bashkëpunim me FLOSSK (Free Libre Open Source Software Kosova), organizon një Info-Event me temën “Hyrja në tregun Gjerman: Mundësitë e të bërit biznes në Gjermani”.

Në kuadër të këtij eventi, pjesëmarrësit do të mund të informohen lidhur me mundësitë e depërtimit të bizneseve të Kosovës në tregun gjerman dhe mënyrën e të bërit biznes në Gjermani. Gjithashtu, pjesëmarrësit do të mund të marrin këshilla se si të fillojnë apo të zgjerojnë eksportin e produkteve/shërbimeve të tyre në tregun e Gjermanisë.

Eventi mbahet të martën, 19.11.2019, prej orës 14:00-16:00 në Prishtina Hackerspace.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale