Hapen thirrjet për Startup-et: 50-250 mijë dollarë kapital! - Business Magazine Albania

Hapen thirrjet për Startup-et: 50-250 mijë dollarë kapital!

06-10-2023 Join

Forumi Keiretsu SEE ka nisur projektin e tij më të ri i cili lidh startup-et premtuese dhe plot risi potenciale në Europën Juglindore (SEE) me investitorë nga komuniteti rajonal dhe ndërkombëtar të premten, më 6 tetor 2023, në Shkup të Maqedonisë së Veriut.

Keiretsu Forumi, rrjeti më i madh privat në botë i investimeve (angel investment) me bazë në Shtetet e Bashkuara, po fton të gjithë startup-et/sipërmarrësit e përkushtuar dhe ambicioz në fazat e hershme në Europën Juglindore, të cilët janë në kërkim të kapitalit në intervalin 50 mijë – 250 mijë, për të aplikuar nëpërmjet faqes së internetit deri më 6 shtator 2023. Gjithashtu mund të kontaktoni edhe kordinatoren Denajda Leka në email: [email protected].

Sipas njoftimit bëhet me dije se pasi aplikimi juaj të pranohet, ju do të keni mundësinë t’ua paraqisni biznesin anëtarëve dhe të merrni komente dhe investime për t’ju ndihmuar të rriteni dhe shkallëzoni startup-in tuaj. Formulari i aplikimit ofron informacion në lidhje me detajet e procesit të përzgjedhjes.

KFSEE gjithashtu mban një rrjet investitorësh të kapitalit sipërmarrës me kapacitet për të investuar deri në 15 milionë dollarë në startup.

Procesi i përzgjedhjes së Forumit Keiretsu SEE:

  • Të gjitha aplikimet e marra janë para-eksploruar me kujdes nga një komitet i përzgjedhur i anëtarëve/ekspertëve të fushës së Keiretsu Forum SEE.
  • Kompanitë e përzgjedhura startup i nënshtrohen një procesi Deal Screening ku çdo sipërmarrës përgatit një prezantim prej 15 minutash (5 minuta prezantime thelbësore + 10 min Pyetje dhe Përgjigje).
  • Pas çdo prezantimi, anëtarët përfshihen në diskutime rreth kompanive, japin komente anonime nëpërmjet fletëve tona të arta dhe shprehin interesin e tyre për vazhdimin dhe investimet e mundshme.
  • Kompanitë fillestare që renditen më lart ftohen të paraqesin projektin e tyre në Ditën kryesore të Pitch-it të KFSEE më 6 tetor 2023.
  • Kompanitë që marrin interes nga investitorët nga kjo ngjarje, hyjnë në një fazë të kujdesit të duhur me investitorët e interesuar.

Për të aplikuar klikoni në linkun e bashkëngjitur: Keiretsu Forum SEE

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0