Fuqizimi i grave lokalisht – Lidhja e grave globalisht

Global Woman Club
02-07-2020 09:00:00 Join

Një stil ndryshe i rrjetëzimit

Global Woman Club është një rrjet gjithnjë e në rritje ku anëtarët gëzojnë shumë përfitime, përfshirë mëngjesin e lezetshëm. Platforma Global Woman bashkon gra me cilësi të larta, nga e gjithë bota dhe ato ndjehen rehat me njëra-tjetrën … Në çdo mbledhje antaret ndihen sikur kthehen në shtëpitë e tyre. Global Woman Club filloi në një zyrë në Londrën qendrore në Mars 2016, por tashmë është zgjeruar në mbi 25 Global Clubs, në të gjithë botën deri në fund të vitit 2019.

Bashkohuni të enjten, 2 korrik nga ora 9 e mëngjesit deri në ora 12:00 për mëngjesi në këtë rrjet biznesi.

Biletat duhet të blihen paraprakisht duke klikuar këtu. Blini me çmim të hershëm deri më 18 qershor dhe kurseni para.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale