"Digitalk" - Eventi i tekonologjisë dhe sipërmarrjes - Business Magazine Albania

“Digitalk” – Eventi i tekonologjisë dhe sipërmarrjes

27-05-2021 Join

“Digitalk” është një event dy-ditor i cili organizohet çdo vit me fokus në diskutime dhe debate përsa i përket të ardhmes së teknologjisë. Këtë vit ky event do të mbahet në Sofie, Bullgari, në datat 27 dhe 28 Mars dhe kushdo që është i interesuar mund të përfitojë nga paketat të cilat ofrojnë mundësinë për ta ndjekur virtualisht dhe fizikisht

Pjesëmarrësit aktivë në diskutime janë kryesisht profesionistë kreativiteti, investitorë, sipërmarrës, ekzekutivë marketingu etj. Duke krijuar kështu një ambjent të shkëlqyer për të mësuar, për t’u trajnuar dhe për të zgjeruar rrjetin tuaj. Folësit mbulojnë tema të tilla si: marketingu mobile, reklamimi online, tregtia online, brand storytelling dhe sipërmarrja. 

Lexo: Thirrje për aplikim. Keni një ide inovative? Apliko në Future Albania

Pse duhet të merrni pjesë?

  • Investoni në përmbajtje cilësore.
  • Provoni teknologji të reja.
  • Shkëmbeni ide me përfaqësues të nivelit të lart të kompanive kryesuese të rajonit.
  • Gjeneroni ide biznesi dhe krijoni marrëdhënie partneriteti afatgjata.
  • Kaloni bukur.

Paketat për t’u bërë pjesëmarrës mund t’i gjeni këtu së bashku me më shumë detaje në lidhje me “Digitalk” dhe përfitimet që merrni. 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0