Biznesi Startup dhe Qasja në Financa

Biznesi Startup dhe Qasja në Financa


Përshkrimi

Seminari “Biznesi Startup dhe Qasja në Financa” është një event i krijuar për të dhënë njohuri për ndërtimin e një startup-i të suksesshëm dhe për të mësuar se si të tërhiqni investime ose të merrni financime për biznesin tuaj. Ky seminar prej 3 orësh që do t’ju çojë në udhëtimin sipërmarrës duke u shkallëzuar nga ideja te lançimi dhe gjithashtu si të rriteni në një biznes të ri.

Çfarë përfshihet? 

  • Vështrim mbi udhëtimin sipërmarrës
  • Validimi i idesë dhe procesi i lançimit
  • Startup heatmapping – procesi i auditimit se sa efektiv është startup-i juaj
  • Qasja në financimin – procesi i kuptimit të gatishmërisë për investime
  • Si të bëni pitch të sukesshëm për të marrë investime
  • Investimet ëngjëll dhe financa alternative

Çfarë është Entreprise Lab?

Entreprise Lab është një agjenci dinamike që mbështet bizneset dhe udhëheqësit e saj në përcaktimin e strategjive kyçe për rritje dhe prosperitet. Duke punuar në arenën e inovacionit, ata ofrojnë shërbime dhe zgjidhje për bizneset e të gjitha madhësive dhe liderëve të tyre, në mënyrë që të mund të vazhdojnë dhe të zhvillohen në industritë e tyre. Si agjenci veprojnë në shumë vende dhe përmes rrjetit të tyre të gjerë të ekspertëve, profesionistëve dhe partnerëve që nga ata lokalë në ata ndërkombëtarë.

Në një botë konkurruese, ju duhet një avantazh konkurrues; kjo është ajo me të cilën ka të bëjë Enterprise Lab … duke i dhënë klientëve të tyre një avantazh konkurrues nëpërmjet parimeve të ideimit, inovacionit dhe udhëheqjes.

Kush janë ekspertët?

KETAN MAKWANA
Folës i mirënjohur dhe strateg biznesi, Ketan Makwana ka mbështetur fillimin e mbi 3500 bizneseve anembanë botës; si një autoritet kryesor në strategjinë e biznesit, Ketan ka punuar me qeveritë dhe ministritë në të gjithë botën në zhvillimin e ekosistemeve të ndërmarrjeve dhe programeve për prosperitet. Ketan ka qenë ish Këshilltar Special i Kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar për Politikat e Rinisë dhe Sipërmarrjes dhe bën pjesë në shumë borde këshillimore të bizneseve dhe institucioneve si MIT dhe British Council.

BILL MORROW
Që nga fillimi në fushën e financave brenda Virgin, Bill hyri në Bankën e Investimeve, në të cilën ka shitur biznesin e tij të parë në një Wall Street Bank; pasi u tërhoq, zbuloi energjinë dhe pasionin për biznesin dhe financimin. Bill krijoi Angels Den në vitin 2007, i cili ka qenë rrjeti më i madh i Britanisë së Madhe të Investitorëve Ëngjëll, me 92% të të gjitha bizneseve të investuara ende në punë dhe rritje. City AM e quajti Bill si figurën më të fuqishme të botës në financat alternative; sot Angels Den ndihmon më shumë se 5,000 pitches në vit në 10 vende.

Ky seminar kushton 35€

Për t’u bërë pjesë regjistrohuni këtu.

Për më shumë informacion kontaktoni:

Tel: 355 69 42 14 510

e-mail: [email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0