Bëhuni pjesë e webinar-it “Navigoni problemet lokale me ide që lindin nga shtëpia”

Bëhuni pjesë e webinar-it “Navigoni problemet lokale me ide që lindin nga shtëpia”

Techne BytesTë dielën më 12 prill, do të zhvillohet webinari “Navigoni problemet lokale me ide që lindin nga shtëpia”.

Bashkohuni në Techne Bytes LIVE me Noha Rizk: Drejtoreshë e marketingut të konsumatorëve për tregti dhe pagesat në të gjithë kompaninë në Facebook, ish-shefe globale e tregjeve GTM në PayPal dhe ish shefe e bankës elektronike të Afrikës së Veriut, Citi Bank. Webinari do të zhvillohet falas në platformën Zoom, të dielën në orën 19:00.

Ajo ndihmoi në fillimin e shërbimeve të bankomateve dhe proceseve të digjitalizuara Amex Bank në Egjipt. Më pas ndihmoi në fillimin e operacioneve të bankave me pakicë në Egjipt, duke shkallëzuar shërbimet themelore të bankave me pakicë si kartat e kreditit, kreditë personale, pastaj kreditë e makinave, duke përfunduar me online banking(së pari në MENA) dhe mobile banking.

Ajo gjithashtu ka punuar për hotelet Starwood duke lançuar kanalet e tyre të prenotimit në internet për Lindjen e Mesme, Afrikë dhe Azinë Qendrore si një nga liderët në ekipet e EMEA. Gjatë gjithë karrierës së saj, Noha lançoi dhe shiti 3 kompani. Ajo ka punuar në Paypal duke udhëhequr marketingun e produkteve të partneriteteve dhe GTM ndërkombëtarisht.

Për t’u regjistruar në webinar klikoni këtu.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0