5 arsye përse eventet virtuale me qëllim edukimin janë rruga drejt së ardhmes - Business Magazine Albania

5 arsye përse eventet virtuale me qëllim edukimin janë rruga drejt së ardhmes

12-05-2021 Join

Rritni nivelin e studentëve të rekrutuar me profesionistë të përshtatur të teknologjisë dhe edukimit.

Advent Group është krenar që ka kemi platformën online, kryesuese të tregut dhe ekipin e përkushtuar që i mundësojnë të ofrojnë evente të suksesshme të personalizuara në internet për shkollat ​​e biznesit dhe kandidatët për MBA në të gjithë globin. Pavarsisht gjendjes aktuale, ku COVID-19 po zvogëlon mundësinë për rekrutime fizike, teknologjia e tyre u siguron kandidatëve për Master, aplikantëve MBA dhe EMBA të mund të ndërveprojnë në formate të ndryshme me universitetet kryesore të botës dhe shkollat ​​e biznesit.

Teksa Advent Group përgatitet për raundin tjetër të eventeve, ata kanë përpiluar disa nga arsyet kryesore pse buxhetet e rekrutimit te ta gjenerojnë një kthim më të madh.

Lexo: Industria e TIK është vetë zgjidhja për rritjen e konsumit të energjisë

  1. Profilizim cilësor

Suksesi i vërtetë i arsimit të lartë fillon kur kandidatët dhe shkollat ​​përputhen mirë. Në Advent Group, këshilltarët përdorin softuerin e profilizimit të krijuar specifikisht për të kontrolluar kandidatët dhe programet dhe për të siguruar një përputhje cilësore përpara çdo eventi. Duke filluar që nga gjuha angleze te përvoja e punës, data e dëshiruar e fillimit deri te zgjedhja e duhur, ekspertët sigurojnë që kandidatët të përputhen mirë që nga fillimi.

  1. Karakteristikat e kandidatëve

Panairet e personalizuara në internet do të sigurojnë informacione të thelluara përsa i përket sjelljes së kandidatëve, duke rezultuar në krijimin e marrëdhënieve të përputhura. Shkollat ​​gjithashtu mund të zbulojnë burimet që kandidatëve u duken më të dobishme, që nga diskutimet në panel te prezantimet e plota dhe shfaqjet multimediale deri te broshurat e shkarkueshme.

  1. Mbështetja teknike

Eventet virtuale nuk tregojnë që nuk ka ndërveprim ballë për ballë. Në Advent, është stafi i cili siguron që të gjitha eventet e tyre në internet të jenë të suksesshme. Duke filluar nga menaxherët e projekteve te këshilltarët e kandidatëve, nga ekipet e marketingut te profesionistët e IT, nga menaxherët e suksesit te asistentët e shkollës, ekipi i cili fshihet pas çdo panairi virtual që mbahet, siguron që ngjarjet të zhvillohen me sukses për rekrutimin e ekipeve dhe kandidatëve të ngjajshëm.

  1. Fleksibiliteti

Eventet në internet janë më të lehta për t’u ndjekur – pa fluturime të humbura, pa stresin e parkimit. Në këtë rast, kandidatët e regjistruar mund të hyjnë në event në momentin që fillon, duke siguruar që të gjitha palët të marrin një kthim maksimal të kohës së shpenzuar për të marrë pjesë. Opsionet e ndryshme të komunikimit dhe formatet e ndërveprimit sigurojnë një bisedë kuptimplotë.

Lexo: “Digitalk” – Eventi i tekonologjisë dhe sipërmarrjes

  1. Përgatitja për sukses

Për të mundësuar që kandidatët të angazhohen gjatë gjithë eventeve në internet, ekipi i Advent i ofron çdo universiteti pjesëmarrës, shkolle biznesi dhe kandidati, udhëzime se si të përfitojnë sa më shumë nga panairet e tyre. Duke filluar nga përgatitja për eventin, deri tek mbajtja dhe ndjekja, ekipi i tyre përpilon truke dhe këshilla kryesore për të siguruar që të gjitha palët të përjetojnë panaire të suksesshme virtuale.

“Platforma jonë është e jona”

Katër vite më parë, Advent gjeti mundësinë për t’i bërë gjërat ndryshe dhe kështu bënë! Ekipi i tyre u bashkua dhe zhvilloi një platformë e cila u mundëson ofrimin e eventeve të rekrutimit të arsimit të lartë në internet për më shumë se 300 klientë në të gjithë botën. Gjatë viteve, ata kanë vazhduar të përsosin dhe zhvillojmë këtë platformë në mënyrë që klientët dhe kandidatët të mund të marrin përvojën më të mirë të një panairi arsimor në internet, kudo që ndodhen në botë.

Advent Group është i përkushtuar për ta bërë arsimin një eksperiencë personale. Bashkohuni falas me Advent më 12 maj në Serbi për Access MBA, eventi online për rekrutimin në internet me ofruesin më të qëndrueshëm të industrisë për eventet e personalizuara të arsimit të lartë. Takohuni me universitetet më të mira si WHU – Otto Beisheim School of Management, EU Business School, University of Economy of Vienna, The Bucharest University of Economy Economy, Rotterdam School of Management dhe shumë më tepër.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0