"EU TRANSIT – Tirana Farm" vjen për sipërmarrësit e rinj në Tiranë - Business Magazine Albania

“EU TRANSIT – Tirana Farm” vjen për sipërmarrësit e rinj në Tiranë


Ftohen të gjithë sipërmarrësit e rinj, vendas dhe të huaj të bëhen pjesë e eventit “EU Transit –Tirana Farm” që do të zhvillohet në datat 19-20 Maj 2017 në Tiranë. Ky event organizohet nën kujdesin e veçantë të organizatës “Njerëz dhe Ide”, Agjencisë Shqiptare të Zhvillimit të Investimeve (AIDA), Fondit Shqiptar të Zhvillimit (ADF) dhe me mbështetjen e Bashkisë dhe Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Tiranë.

Eventi “EU Transit –Tirana Farm” si një model i suksesshëm europian, ka si objektiv gjetjen e partnerëve dhe rritjen e mundësisë për bashkëpunim ndërmjet sipërmarrësve të rinj në vendin tonë dhe vendeve të tjera europiane.

Gjate eventit do të zhvillohen takime B2B mes pjesëmarrësve vendas dhe të huaj që i përkasin sektorëve të turizmit, agroindustrisë dhe punimeve kreative tradicionale, me qëllim forcimin e partneritetit mes tyre.

Për çdo shprehje interesi mbi pjesëmarrjen dhe regjistrimin, kontaktoni deri në datën 9 Maj 2017, në: info@aida.gov.al

Shpenzimet e akomodimit për sipërmarrësit e huaj të interesuar për të qenë pjesë e forumit, janë të mbuluara nga organizata “Njerëz dhe Ide”. Për t’u rregjistruar kontaktoni në: hotel@hoteltirana.com.al.

burimi: AIDA

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0