Elon Musk godet sërish, makinat Tesla i kalojnë pa problem rrugët e përmbytura

Disa krahina të Kinës janë goditur nga disa prej reshjeve më të rënda të viteve të fundit, por nëse ke një Tesla, duket se nuk kalohet asnjë rrezik sepse mjetet elektrike të Elon Musk janë të afta të lundrojnë të paktën për një periudhë të shkurtër kur ujërat përmbysin rrugët.

Pikërisht këtë javë Kina ka pësuar përmbytjen e tretë të madhe të vitit, që ka shkaktuar daljen nga shtrati të lumit Yangtze, dhe video të publikuara në Twitter duket se konfirmojnë zërat në lidhje me këtë aftësi të makinës elektrike.

Në një video të publikuar, një Model 3 e bardhë arrin të futet në ujë derisa arrin një pjesë të rrugës më pak të përmbytur. Në një video të dytë , një Model 3 kalon rrugët e përmbytura të Xi’an.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale