E ardhmja e shkencës në kirurgji ka mbërritur! - Business Magazine Albania

E ardhmja e shkencës në kirurgji ka mbërritur!

Shëndetin ua urojmë të gjithë njerëzve tanë më të dashur. 

Por secili nga ne, ka përjetuar në vetë të parë ose ka qenë dëshmitar i një familjari apo të njohuri që ka pasur probleme me shëndetin. Dhimbja është e madhe sado i vogël të jetë problemi shëndetësor. Kemi ëndërruar për shkencën që të shpikë diçka dhe të lehtësojë sagën e vuajtjeve që sjell sëmundja, kemi parë filma fantastiko-shkencor për “robotët” e së ardhmes si pajisje që do të bënin mrekullira….

Por sot Bota ka bërë revolucion në fushën e mjekësisë.

Si? Duke sjellë një aparaturë, deri dje pjesë e imagjinatës, apo vetëm dëshirë e mjekëve dhe pacientëve.

Po flasim për “ERBE” 

Ky emër i përket kompanisë gjermane që prej 5 brezash dhe mundëson hulumtimin, shpikjen dhe prodhimin e pajisjeve inovatore mjekësore. ERBE sot është lider në nivel global falë pajisjeve me impakt në përmirësimin e shërbimit mjekësor e spitalor. 

Përfaqësia ekskluzive në Shqipëri vjen nga kompania “GREEMED Medical Solutions”, e cila mundëson prej 13-vitesh për tregun shqiptar pajisjet dhe materialet që shtetet më të zhvilluara perëndimore i kanë në spitalet e tyre.

Krijimi më i fundit i kompanisë gjermane ERBE është aparatura futuristike për ndërhyrjet kirurgjikale “𝐄𝐑𝐁𝐄𝐕𝐈𝐎 𝟑” që mundëson lehtësi për mjekët falë shkurtimit të kohës së procesit të operimit; rrit saktësinë e ndërhyrjeve, duke minimizuar gabimet/ komplikacionet falë kësaj pajise 𝙎𝙈𝘼𝙍𝙏 & 𝙃𝙄𝙂𝙃 𝙏𝙀𝘾𝙃 e cila bën 25 milionë matje në mënyre automatike si dhe mundëson kohë rekuperimi më të shpejtë për pacientët.

 

 

1 APARATURË PËR 19 DISIPLINA KIRURGJIKALE!

𝐕𝐈𝐎 𝟑 ®️ – është aparatura më revolucionare e cila mundëson:

✅ 19-disiplina kirurgjikale

✅ Smart & High Tech 

✅ Sistemi bën matje automatike (25 mil matje/ sek)

✅ Përdoret në operacione të hapura dhe të mbyllura

✅ Ka 6-të instrumente që mund të përdoren njëkohësisht dhe janë MULTI-USE

✅ Minimizon kohën e hospitalizimit për pacientin

✅ Minimizon kostot falë kohës më të shkurtër në sallën e operimit

Pjesë e kësaj pajisje janë edhe aparatura të tjera si:

𝐄𝐑𝐁𝐄 𝐀𝐏𝐂 𝟑:

✅ Kirurgji “bloodless” falë koagulimit sipërfaqësor.

✅ I sigurt, mundëson koagulim në kohë reale, pa dëmtuar indet.

✅ Eliminon kërkesën për transfuzion gjaku. 

𝐄𝐑𝐁𝐄 𝐉𝐄𝐓 𝟐: (HYBRID KNIFE)

✅ Mundëson kirurgjinë me teknikën e presionit të lartë të ujit.

✅ I përshtatshëm për organet e buta (parankima) me risk të lartë për hemoragji.

✅ Krijon siguri të plotë pa dëmtimin e strukturave (vena/damare/nerva) duke lokalizuar vetëm prerjen e indeve.

𝐄𝐑𝐁𝐄 𝐒𝐌𝐎𝐊𝐄 𝐄𝐕𝐀𝐂𝐔𝐀𝐓𝐎𝐑:

✅ Lehtëson procesin kirurgjikal me elektro-bisturi, duke thithur në kohë reale aromat e pakëndshme dhe tymin që çlirohet gjatë prerjes. 

Sipas statistikave globale, 96% e përdoruesëve e sugjerojnë fort këtë aparaturë. Mjekët duan ta kenë pjesë të rutinës së tyre, ndërsa pacientët duhet të informohen për këtë zbulim të ri dhe të kërkojnë për prezencën e aparaturës ERBE VIO3 për ndërhyrjet e tyre kirurgjikale në çdo spital, shtetëror apo privat!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0