Distria Krasniqi i sjell Kosovës medalje të Artë nga Tokyo 2020 - Business Magazine Albania

Distria Krasniqi i sjell Kosovës medalje të Artë nga Tokyo 2020

Distria Krasniqi

E para në xhudo për femrat. Distria Krasniqi sjell një medalje të artë në Kosovë nga Lojërat Olimpike Tokyo 2020.

Distria Krasniqi merr pjesë në kategorinë deri në 48 kg. Ajo arriti të mund në finale japonezen Funa Tonaki. Kosova po thyen rekorde në këtë sport dhe në përgjithësi në lojërat olimpike. Në dy olimpiadat e fundit ajo siguroi medalje ari.

Lajmi u mirëprit dhe ka entuziazmuar mbarë shqiptarët. Personalitete në ndryshme i kanë uruar sportistes arritjet në karrierën, duke theksuar se kjo është një arritje edhe më e madhe për Kosovën.

Presidenti i vendit uroi Distria dhe ekipin që përfaqëson Kosovën në Japoni duke e quajtur atë më të mirën e botës.

Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës! Përgëzime Dritonit dhe mbarë ekipit, që kurrë nuk zhgënjen!

Kryeministri Rama e quan atë Luanëshë në postimin e tij në Facebok. Ndërsa për kryetarin e partisë demoratike, ajo është krenari.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0