Destinacionet më romantike për martesën tuaj të mahnitshme! - Business Magazine Albania

Destinacionet më romantike për martesën tuaj të mahnitshme!

Destinacion

Disa çifte ëndërrojnë të organizojnë një martesë të madhe me qindra të ftuar. Të tjerët nuk mund ta kuptojnë idenë dhe do të preferonin të festonin në një mjedis shumë më intim.

Ndërsa mund të jetë joshëse të thuash thjesht “PO” në bashkinë e qytetit, një arratisje ofron mundësinë për të shënuar këtë ngjarje të rëndësishme të jetës në një destinacion të mahnitshëm. Meqenëse arratisjet mund të përfshijnë vetëm çiftin dhe ndonjëherë me shtimin e disa të ftuarve me fat, mund të përdorni buxhetin që mund të jetë shpenzuar për një martesë shumë më të shtrenjtë dhe në vend të kësaj të bëni një udhëtim romantik në një vend pushimi të ëndrrave.

Vendet më të mira për t’u arratisur nëpër botë mund të shërbejnë si muaj mjalti dhe dasmë, të gjitha në një, me sfonde të mrekullueshme ceremonie dhe akomodime luksoze. Dëshironi të shihni disa destinacione për t’u marrë parasysh? Ja një udhëzues për vendet më të mira për të ikur me të dashurin tuaj dhe për të shkëmbyer zotimet.

Las Vegas

Çiftet që duan nostalgjinë e një dasme në Las Vegas, duhet patjetër të marrin në konsideratë lidhjen e martesës në qytetin e mëkatit. The Little White Chapel është padyshim zgjidhja më e mirë për një arratisje të shpejtë. Judy Garland, Rita Hayworth, Paul Newman dhe J. Lo u martuan në këtë kishëz të imët në shkretëtirë. Çiftet në lëvizje mund të bëjnë edhe një dasmë me makinë nëse dëshirojnë.

Hawai’i

Nëse dëshironi të martoheni në një destinacion mahnitës të ishullit tropikal pa pasaportë, ose duhet të shqetësoheni për një licencë martese ndërkombëtare, rezervoni një fluturim për në Hawai’i. Shpërthimet në ishuj janë absolutisht mahnitëse me sfondet e bukura tropikale dhe pamjet e oqeanit. Nga Oahu në Kauai, ka shumë planifikues të arratisjes, fotografë dhe vende unike që do ta përshtatin festën tuaj sipas dëshirës tuaj. Hawai’i është tashmë një destinacion i famshëm për muajin e mjaltit, kështu që, ju mund të kaloni menjëherë në modalitetin e pushimeve pasi të jepni premtimet.

Qyteti i New York

Pavarësisht nëse jeni vendas apo vizitor, NYC është një vend çuditërisht argëtues për t’u arratisur. Çiftet mund të shkojnë në bashkinë ose të organizojnë një ceremoni të vogël në vende përreth bashkive si Central Park, Ura e Brooklyn-it ose një çati me pamje nga horizonti. Më pas, dilni në rrugë për një fotosesion martese në lagjen tuaj të preferuar dhe shijoni një darkë për dy në një nga restorantet e pabesueshme të qytetit për të përfunduar ditën tuaj të madhe.

San Francisko

Nëse dëshironi të shijoni një nga vendet më të mira të bashkisë në vend, drejtohuni në San Francisko për një sfond vërtet të bukur të gjykatës. Fotot përballë kësaj ndërtese ikonike janë thjesht mahnitëse dhe absolutisht ia vlen udhëtimi. Duke folur për fotot, të sapomartuarit duhet patjetër të punojnë me një fotograf për të bërë portrete nëpër qytet në vende si Palace of Fine Arts, The Golden Gate Bridge, dhe The Painted Ladies. Ndërsa çiftet mund të shijojnë disa netë darkë në restorantet e shkëlqyera në qytet, një udhëtim i shkurtër në Napa mund ta kthejë muajin tuaj të mjaltit në një çështje të vendit të verës.

Big Sur

Drejtohuni në autostradën 1 nga San Francisko në një nga sfondet natyrore më të pabesueshme në Bregun Perëndimor. Big Sur ofron pamje gjithëpërfshirëse të oqeanit dhe shkëmbinj dramatikë për të shërbyer si peizazh piktoresk për zotimet tuaja. Ky destinacion është gjithashtu një vend i jashtëzakonshëm për një arratisje romantike me shumë hotele të bukura, të fokusuara në mjedis, si Post Ranch Inn dhe Ventana Big Sur.

Grand Canyon

Formacionet e mrekullueshme të shkëmbinjve të kuq të Grand Canyon kanë shërbyer si sfond për shumë ikje gjatë viteve. Për fat të mirë, ju mund të martoheni në parkun kombëtar vetëm me një leje për një tarifë të vogël. Çiftet mund të shijojnë shëtitje të klasit botëror nëpër rajon dhe të kthehen në një nga vendet e larta të zonës për një muaj mjalti në natyrë.

Saint Barthélemy

St. Barths nuk është vetëm një nga ishujt më të bukur dhe argëtues në Karaibe, por është gjithashtu një nga vendet e pakta në Karaibe ku çiftet e të njëjtit seks mund të martohen ligjërisht. Të martuarit mund të organizojnë një dasmë të vogël në plazh, më pas të shijojnë një muaj mjalti relaksues në një vilë private ose në një nga hotelet luksoze të ishullit. Çiftet mund të përfitojnë nga klubet e gjalla të plazhit në udhëtimin e tyre, ose të rikthehen dhe të shijojnë pak R&R përpara se të nisen në shtëpi për të filluar jetën bashkëshortore.

Tulum

Sfondi i xhunglës, arkitektura unike, skena emocionuese e ushqimit dhe pamjet e oqeanit e bëjnë Tulumin një vend tepër romantik për të ikur çiftet. Është gjithashtu një vend i nxehtë për muaj mjalti, dasma të mëdha dhe arratisje intime. Me shumë vendstrehime të harlisura në të gjithë zonën, nuk mungojnë pikat e bukura për të shkëmbyer zotimet.

Paris

 Qyteti i dashurisë është një vend i preferuar për çiftet që kërkojnë të arratisen. Pasi thonë “PO”, të sapomartuarit mund të bëjnë foto duke shëtitur përgjatë Seine, nëpër kopshtet e bukura ose brenda muzeve të klasit botëror të kryeqytetit francez. Nëse po shkoni për në Paris , merrni në konsideratë zgjatjen e udhëtimit tuaj për të eksploruar pjesën tjetër të Francës për të shfrytëzuar sa më shumë muajin e mjaltit.

Greqia

Nëse keni ëndërruar gjithmonë të martoheni në Greqi , sigurohuni që të shkoni në ishuj për një arratisje gjatë verës. Të martuarit mund të shkëmbejnë betimet në një nga qindra kapelat simpatike të ishujve ose në faqet e shkëmbinjve me pamje nga Mesdheu i mrekullueshëm blu. Shumë hotele midis ishujve janë të dizajnuara për pushime romantike për çifte duke e bërë të lehtë kalimin e udhëtimit tuaj në një muaj mjalti të paharrueshëm.

 

vogue.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0