Dell zëvendëson tabelat e zeza me ekranet me prekje në shkolla - Business Magazine Albania

Dell zëvendëson tabelat e zeza me ekranet me prekje në shkolla


Gjiganti teknologjik “Dell” ka lansuar ekranin gjigant me ekran të ndjeshëm si zëvendësim për tabelat e zeza nëpër klasat e shkollave.

Me qëllim që në klasë të ketë ambient më të mirë mësimi, Dell ka lansuar ekranin 70-inç që vjen së bashku me aplikacionin e tij. Ekrani full-HD që kushton 4,995 dollarë, është lansuar nga kompania në Konferencën Ndërkombëtare për Arsim në Colorado.

Monitori Dell C7017T vlerësohet me notën dhjetë për ndjeshmëri në shumë prekje në të njëjtën kohë dhe vjen me dy lapsa.

Ekrani gjithashtu vjen me anti-refleks dhe anti-ndotje.

Ekrani gjithashtu vjen me portin VGA, portin për Internet dhe Wi-Fi.

/gazetaexpress.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0