Dell zëvendëson tabelat e zeza me ekranet me prekje në shkolla


Gjiganti teknologjik “Dell” ka lansuar ekranin gjigant me ekran të ndjeshëm si zëvendësim për tabelat e zeza nëpër klasat e shkollave.

Me qëllim që në klasë të ketë ambient më të mirë mësimi, Dell ka lansuar ekranin 70-inç që vjen së bashku me aplikacionin e tij. Ekrani full-HD që kushton 4,995 dollarë, është lansuar nga kompania në Konferencën Ndërkombëtare për Arsim në Colorado.

Monitori Dell C7017T vlerësohet me notën dhjetë për ndjeshmëri në shumë prekje në të njëjtën kohë dhe vjen me dy lapsa.

Ekrani gjithashtu vjen me anti-refleks dhe anti-ndotje.

Ekrani gjithashtu vjen me portin VGA, portin për Internet dhe Wi-Fi.

/gazetaexpress.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale