COVID-19,16 të infektuar, shkon në 259 numri total i të prekurve


16 persona të prekur me Covid-19 janë zbuluar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 259 të infektuar.

Dy pacientë 69 dhe 77 vjeç me Covid-19 ndërruan jetë në Spitalin Infektiv mbrëmjen e 31 marsit, të dy me sëmundje shoqëruese. Në total numri i viktimave ka arritur 15. Mosha mesatare e të gjithë viktimave është 66 vjeç.

Në informimin e përditshëm nga ISHP, Silva Bino njoftoi se harta e të prekurve nga COVID-19, në 24 orë është zgjeruar. Mosha mesatare e personave të prekur është 50 vjeç.

Në 24 orët e fundit janë testuar 152 persona të dyshuar, ndërsa në total janë testuar 1823 persona, ku:

– 259 persona janë të prekur nga koronavirusi,

– 67 janë shëruar,

– 15 kanë vdekur,

– 79 persona janë të shtruar në spital,

– 7 prej tyre janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve në frymëmarrje të drejtuar.

Përhapja e koronavirusit deri më 1 prill është sipas këtyre zonave:

— Në Tiranë: 129 persona;

— Në Durrës: 26 persona;

— Në Fier:  23 persona;

— Në Lushnjë: 4 persona;

— Në Elbasan:  5 persona;

— Në Rrogozhinë:  2 persona;

— Në Kavajë: 4 persona;

— Në Korçë: 15 persona;

— Në Vlorë: 5 persona;

— Në Shkodër: 8 persona;

— Në Lezhë: 5 persona;

— Në Has: 2 persona;

— Në Berat: 1 person;

— Në Krujë: 5 persona;

— Në Tropojë: 5 persona;

— Në Pukë: 3 persona;

— Në Mirditë: 2 persona.

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale