COVID-19, Statistika në kohë reale

COVID-19, Statistika në kohë reale


Tashmë që virusi Corona është kthyer në një pandemi globale dhe numri i të prekurve po shtohet me ritme të shpejta, të dhënat dhe informacionet në kohë reale janë një domosdoshmëri.

covid-19 pasqyron të dhëna të përditësuara nga vendet e prekura me coronavirus, numrin e rasteve të konfirmuara, të viktimave, të shëruarve, etj. Statistikat përditësohen çdo pesë minuta. Gjithashtu, njerëzit mund të abonohen dhe të marrin njoftime në celular apo pajisje të tjera,  sa herë që ka shifra të reja. Pra sa herë që ndryshojnë statistikat për numrin e shtuar apo të reduktuar të rasteve.

Krijuesi i këtij aplikacioni është zhvilluesi Blenard Pazari, pjesë e kompanisë New Media Communications.

“Dëshira për të dhënë kontribut në këtë situatë të vështirë dhe pasioni për teknologjinë, më nxitën të krijoja këtë aplikacion, në dobi të njerëzve”, thotë Blenardi.

Gjithashtu, faqja ofron një opsion të posaçëm me pyetjet më të shpeshta, që janë bërë për virusin COVID-19. Ju mund të informoheni në detaje lidhur me rrezikshmërinë, periudhën e inkubacionit, transmetimin, rregullat e higjienës, etj.

Përmes faqes ju mund të ndiqni zhvillimet e fundit nga Shqipëria dhe vendet e tjera të botës, që janë prekur.

Ju mund ta vizitoni faqen duke klikuar këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0