Çmimi i naftës zbret në 203 lekë për litër - Business Magazine Albania

Çmimi i naftës zbret në 203 lekë për litër

naftës

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar nga kryeministri Edi Rama në faqen e tij të Facebook është bërë me dije se Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburantit ka vendosur një çmim të ri për hidrokarburet.

Referuar njoftimit të kryeministrit Rama çmimi i naftës nga 16-21 Marsi do të tregtohet me 203 lekë për litër.

Lexoni: Çmimi i naftës me pakicë zbret në 211 lekë për litër sipas Ministrisë së Financave

Një ditë më parë u njoftua se çmimi i naftës u tregtua me 211 lekë për litër.

Në rast të shkeljeve të konstatuara nga operatorë të ndryshëm do të zbatohen penalitetet e përcaktuara në Aktin Normativ.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0