Caption, aplikacioni që do tju ndihmojë të gjeni titrat e duhura për çdo film


Të gjesh titrat e duhura për një film të caktuar shpesh herë bëhet një eksperiencë stresuese pasi e para: nuk është e lehtë të gjesh ato duhurat dhe e dyta: edhe kur i gjen, i gjen plot viruse.

Ky aplikacioni do t’iu vijë në ndihmë. I ndërtuar nga zhvilluesi Geil Cobben , Caption është një aplikacion për desktop-in i cili ju lejon që të gjeni dhe të shkarkoni titrat e duhura për cdo film apo emision televiziv që dëshironi të shikoni.

Ajo çfarë është praktike te ky aplikacion është se automatikisht ai riemërton titrat në mënyrë që të përshtaten me titullin e filmit.

Ky aplikacion vjen dhe me një opsion “tërhiq dhe lësho ” i cili ju lejon që të gjeni dhe të shkarkoni titrat që ju duhen duke i ruajtur në dosjen brenda Caption.

Gjëja me e mire rreth këtij aplikacioni është se ai mundëson një variatet të gjerë të gjuhëve, pra në këtë mënyrë mund të gjeni të gjitha titrat sipas gjuhës tuaj amëtare.

Për fat të keq ky aplikacion i mrekullueshëm është i disponueshëm vetëm për macOS , megjithatë po punohet për një zgjidhje edhe për platformat e tjera.

/Technews

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0