Caption, aplikacioni që do tju ndihmojë të gjeni titrat e duhura për çdo film - Business Magazine Albania

Caption, aplikacioni që do tju ndihmojë të gjeni titrat e duhura për çdo film


Të gjesh titrat e duhura për një film të caktuar shpesh herë bëhet një eksperiencë stresuese pasi e para: nuk është e lehtë të gjesh ato duhurat dhe e dyta: edhe kur i gjen, i gjen plot viruse.

Ky aplikacioni do t’iu vijë në ndihmë. I ndërtuar nga zhvilluesi Geil Cobben , Caption është një aplikacion për desktop-in i cili ju lejon që të gjeni dhe të shkarkoni titrat e duhura për cdo film apo emision televiziv që dëshironi të shikoni.

Ajo çfarë është praktike te ky aplikacion është se automatikisht ai riemërton titrat në mënyrë që të përshtaten me titullin e filmit.

Ky aplikacion vjen dhe me një opsion “tërhiq dhe lësho ” i cili ju lejon që të gjeni dhe të shkarkoni titrat që ju duhen duke i ruajtur në dosjen brenda Caption.

Gjëja me e mire rreth këtij aplikacioni është se ai mundëson një variatet të gjerë të gjuhëve, pra në këtë mënyrë mund të gjeni të gjitha titrat sipas gjuhës tuaj amëtare.

Për fat të keq ky aplikacion i mrekullueshëm është i disponueshëm vetëm për macOS , megjithatë po punohet për një zgjidhje edhe për platformat e tjera.

/Technews

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0